آغاز اجبار بکارگیری BIM در انگلیس

آغاز اجبار بکارگیری BIM در انگلیس

به این نوشته امتیاز دهید

آغاز اجبار بکارگیری BIM در انگلیس – مطابق برنامه ریزی چهار سال اخیر دولت انگلستان و اعلام تاریخ رسمی آن در همایش ICE سال 2015، از 4 آپریل 2016 بکارگیری متدولوژی مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM در پروژه های دولتی این کشور الزامی گردیده است.

از ماه می 2011 دولت انگلستان با هدف پیشتازی در بکارگیری تکنولوژی های مبتنی بر فناوری اطلاعات و مدرن در صنعت ساخت و نیز صرفه جویی در هزینه های عمومی خود ( به میزان 20% تا سال 2016) و جلوگیری از هدررفت منابع، برنامه ای استراتژیک را برای پیاده سازی موثر BIM در پروژه ها و آموزش تمامی دست اندرکاران این صنعت اجرا کرده است که میتوان به نوعی آنرا جامعترین برنامه در این خصوص دانست که با طیف گسترده ای از استانداردها و پشتیبانی برخی موسسات در حال پیگیری میباشد.

Mark Bew مدیر موسسه BIM Task Group گفته است : “اجرای موفق برنامه دولت در خصوص پیاده سازی سطح دوم بلوغ BIM، حرکتی بینظیر و بین المللی در راستای دستیابی به دیجیتال کردن صنعت ساخت بوده است، BIM استانداردی الزامی در تمامی پروژه های انگلستان خواهد بود و پیام ما به تمای ذینفعان اینست که به ما بپیوندید و از مزایای بی بدیل این متدولوژی در کاهش هزینه ها و به حداقل رساندن هدررفت منابع در کنار کسب مزایای رقابتی و افزایش بهره وری استفاده کنید.”

برای پشتیبانی از دست اندرکاران این صنعت سایت جدید این برنامه اخیر رونمایی شده است که منابع، استانداردها و آموزشهای مورد نیاز را ارائه مینماید.  با توجه به اینکه پیاده سازی BIM شامل مراتب و سطوح مختلفی میباشد، طبق برنامه از تاریخ فوق تمامی پروژه ها میباید به سطح دوم بلوغ BIM رسیده باشد و تبادل اسناد و مدارک دیجیتالی مطابق با استانداردها انجام گیرد. (برای اطلاعات بیشتر از مفاهیم سطوح بلوغ BIM میتوانید به مراجع مرتبط از قبیل کتاب BIM تحول صنعت ساخت در هزاره سوم مراجعه نمایید).

علاوه بر این دولت انگلیس تعهد خود را برای دستیابی به سطح سوم بلوغ BIM نیز اعلام کرده و برنامه مدون آن در آینده اعلام خواهد شد. دریافت اعلامیه رسمی آغاز اجبار بکارگیری BIM در انگلیس .