براساس گزارشهای 2015، Revit محبوبترین نرم افزار طراحی BIM

براساس گزارشهای 2015، Revit محبوبترین نرم افزار طراحی BIM

به این نوشته امتیاز دهید

موسسه G2 Crowd در ارتباط با نرم افزارها مرتبط با طراحی مهندسی و نیز مدلسازی اطلاعات ساختمان اعلام کرده است که براساس گزارشهای 2015، Revit محبوبترین نرم افزار طراحی BIM در میان کاربران حرفه ای به شمار میرود.

در آخرین گزارش مربوط به زمستان 2015 که توسط G2 Crowd ارائه شده است، در میان نرم افزارهای طراحی مهندسی، نرم افزار DataCAD دارای بیشترین امتیاز در خصوص کسب رضایت مشتریان بوده و نرم افزار Revit محبوبترین نرم افزار در خصوص طراحی مبتنی بر BIM معرفی شده است.

این گزارش که با استفاده از نظرات 180 نفر از فعالین حرفه ای صنعت ساخت تهیه شده است، رتبه نرم افزارها براساس میزان رضایت مشتریان و نیز سهم آنها از بازار سنجیده شده است. سهم نرم افزارها از بازار براساس وسعت سازمان تولید کنندگان نرم افزار، سهم از بازار و تاثیر آن بر فعالین صنعت ساخت محاسبه شده است.در این بررسی کلیه نرم افزارهای محبوب در دو بخش CAD و BIM لحاظ شده است که در برگیرنده تخصصهای مختلف از قبیل معماری، تاسیسات، الکتریکال و اجرا بوده است.

نرم افزار revit مدلسازی اطلاعات ساختمان

علاوه بر Revit نرم افزار AutoCAD نیز به عنوان محبوبترین نرم افزار CAD شناخته شده است که هر دوی آنها هرچند دارای درجه بالایی از رضایت مشتریان هستند. در کنار این نرم افزارها، نرم افزارهای Vecotrworks، Archicad و DataCAD نیز در درجه های بالایی قرار گرفته اند و دارای امتیاز رضایت مشتری بالایی هستند و از نظر سهم در بازار نیز در وضعیت متوسطی قرار گرفته اند. در نقطه مقابل نرم افزارهای AutoCAD Architecture و AutoCAD MEP در حالیکه از نظر رضایت مشتریان امتیاز رقابتی چندان عمده ای ندارند اما سهم آنها در بازار از رقبای خود بیشتر است.

در این بررسی بیش از 15 نرم افزار لحاظ شده است اما در نتایج نهایی تنها مواردی ارائه شده که حداقل ده مورد از کاربران آنها را درجه بندی کرده اند. یافته های این گزارش نشان میدهد که کاربران اظهار داشته اند که نرم افزارهای مورد استفاده آنها تا 86 درصد خواسته های آنان را برآورده میکند و 85% آنها استفاده از این نرم افزارها را به دیگران نیز توصیه میکنند. قابلیت تولید نقشه های اجرایی و طراحی از معیارهایی بوده است که کاربران به آن اهمیت زیادی میدهند.

موسسه G2 Crowd به عنوان نهادی پیشرو و جهانی در خصوص بررسی نرم افزارهای مختلف فعالیت دارد و در نظر دارد که شفافیت را در این عرصه ارائه نماید. با استفاده از نظرات مشتریان و سرمایه گذاران و تحلیلگران، این سایت نرم افزارها را از جوانب مختلف بررسی کرده و برای ارائه اطلاعات در هنگام انتخاب و خرید در اختیار مشتریان قرار میدهد.