برج 1.5 کیلومتری در ژاپن

برج 1.5 کیلومتری در ژاپن تا سال 2045

برج 1.5 کیلومتری در ژاپن
4.4 (88%) 5 votes

برج 1.5 کیلومتری در ژاپن- براساس برنامه ریزی های انجام شده در شهر جدید توکیو در ژاپن بلندترین برج جهان که ارتفاعی بیش از دو برابر برج دوبی دارد تا سال 2045 با رویکرد مقابله با تغییرات زیست محیطی احداث خواهد شد.

معماران شرکت Kohn Pederson Fox  و مهندسین سازه شرکت  Leslie E. Robertson در حال برنامه ریزی  برجی یک مایلی (نزدیک به 1600 متر) در ژاپن هستند. که زیربنای کلی آن در حدود یک میلیون و چهارصد هزار متر مربع در 420 طبقه خواهد بود و تمرکز جمعیتی برابر با 40 هزار نفر 

این برج که به عنوان بخشی از تلاش توکیو در جهت غلبه بر تغییرات زیست محیطی در قالب شهر توکیوی آتی (Next Tokyo) احداث خواهد شد، شهری که شامل جزیره های ذوزنقه ای ساخت انسان به وجود خواهد آمد. این جزیره ها همچنین از شهر توکیو در مقابل سیلها محافظت خواهند کرد و در عین حال امکان سکونت برای پانصد هزار نفر را تامین خواهند کردو از طریق سیستمهای پرسرعت حمل و نقل به یکدیگر متصل مشوند.

برج فوق که بخشی اصلی از این شهر خواهد بود قرار است تا سال 2045 تکمیل شود و مشابه شکل جزیره ها به شکل چندضلعی خواهد بود تا بتواند در برابر نیروی باد نیز بیشترین مقاومت را داشته باشد.

براساس گزارش Architectural Digest این برج 1.5 کیلومتری در ژاپن به تنهایی قابلیت سکونت 55000 نفر را ایجاد میکند و دارای رستورانها، مراکز خرید، هتلها، مراکز ورزشی، کتابخانه و مراکز بهداشتی درمانی خواهد بود.

برج 1.5 کیلومتری در ژاپن تا سال 2045

برج 1.5 کیلومتری در ژاپن تا سال 2045

آسانسورهای این برج از نوع بدون کابل بوده که میتواند حرکت افقی نیز داشته باشند. در کنار این برج، شهر فوق شامل مزارع کشاورزی، توربینهای بادی و پنلهای خورشیدی خواهد بود که امکان تولید انرژی و مایحتاج این شهر را تامین کنند.

شهر توکیو با توجه به ارتفاع پایین خود از سطح دریا در معرض خطرات مرتبط با آب و ناشی از طوفان، سیل و زلزله قرار دارد و این امر موجب شده است تا تمهیداتی برای محافظت آن اندیشیده شود که شهر آتی توکیو بخشی از این برنامه خواهد بود.