اولین دوره آموزش برنامه ریزی و کنترل پنج بعدی پروژه ها در دانشگاه پارس

آموزش برنامه ریزی با Navisworks براساس BIM مدلسازی اطلاعات ساختمان

به این نوشته امتیاز دهید

برای اولین بار در ایران دوره آموزشی  برنامه ریزی و کنترل پنج بعدی پروژه ها با استفاده از نرم افزار Autodesk Navisworks و مبتنی بر BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان) توسط دانشگاه پارس با همکاری گروه OCPM برگزار خواهد شد. با توجه به لزوم گسترش متدولوژی BIM در ایران همگام با دیگر کشورهای جهان، این دوره به منظور ارتقای قابلیتهای جامعه مهندسی در پیاده سازی این روش نوین برنامه ریزی شده و تشکیل خواهد شد.

======== به روزرسانی: این دوره اواسط مرداد 94 برگزار گردیده و دوره آموزشی سال 95 در اواخر تابستان برگزار خواهد شد . ========

سرفصلهای این دوره دربرگیرنده اصول و مبانی BIM مطابق با استانداردهای جهانی، اصول و تکنیکهای نوین برنامه ریزی و کنترل پروژه و نهایتا آموزش برنامه ریزی و کنترل پنج بعدی پروژه ها با استفاده از نرم افزار محبوب Autodesk Navisworks خواهد بود. با توجه به رویکرد عملی و حرفه ای این دوره انتظار میرود که شرکت کنندگان بتوانند قابلیت پیاده سازی این تکنولوژی نوین را کسب نموده و به عنوان پیشگامان این امر در صنعت ساخت کشور مشغول به فعالیت شوند.

(برای مشاهده اطلاعات ثبت نام به اینجا  مراجعه بفرمایید و یا با شماره 6-88330904 تماس حاصل فرمایید.)

در یک تعریف کلی، برنامه ریزی چندین بعدی که تحت عناوین شبیه سازی ساخت و یا 5d modelling & planning شناخته میشود به مفهوم اضافه شدن دو بعد زمان و هزینه به المانهای مدل اطلاعاتی ساختمان میباشد که این امر با فراهم نمودن امکاناتی بی نظیر در روند ساخت کمک شایانی نموده و از لوازم پیاده سازی BIM در سطح سوم بلوغ آن میباشد.

مدرس این دوره آقای مهندس علی ضیایی خواهند بود که تالیف کتاب BIM تحول صنعت ساخت در هزاره سوم و کتاب ” آموزش کاربردی Autodesk Navisworks 2015  مبتنی بر BIM ” (اولین و تنها کتاب در ارتباط با این نرم افزار در ایران) را در کارنامه خود دارند و دارنده مدرک مدیریت حرفه ای پروژه PMP از موسسه PMI از سال 2011 میباشند.

شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه پایان دوره به زبان فارسی و انگلیسی دریافت خواهند کرد.