برگزاری سمیناری در ارتباط با گستره استفاده از BIM در کانادا

برگزاری سمیناری در ارتباط با گستره استفاده از BIM در کانادا

به این نوشته امتیاز دهید

به گفته رئیس انجمن BIM کانادا (CanBIM)، این موسسه در نشست آتی خود که در تورنتو برگزار میشود روندهای موجود در ارتباط با مدلسازی اطلاعات ساختمان، نحوه استفاده از آن و تاثیر آن بر ماهیت صنعت ساخت را مورد بررسی قرار خواهد داد.

Allan Partridge میگوید این موضوع با توجه به خواست اعضا تعیین شده است و ایشان تقاضای روز افزونی مبنی بر بررسی بیشتر و جامعتر BIM در صنعت ساخت را ارائه میکنند.

طبق این گزارش، BIM فرایند پدیدآوری و مدیریت نمایشی دیجیتال از خصوصیات فیزیکی و عملکردی ساختمانهای هدف میباشد و از فایلهایی با قابلیت تبادل و به اشتراک گذاری استفاده میکند و میتواند در تمامی چرخه حیات پروژه به کار گرفته شود.

این همایش قرار است که در روزهای 10 و 11 ماه جاری (ژوئن 2015) در محل Metro Toronto Convention Centre برگزار خواهد شد. در این همایش سه بخش تمرکز وجود خواهد داشت که شامل طراحی و مهندسی، ساخت و بهره برداری و نگهداری خواهد بود که در پنلهای مختلف برگزار میگردد.

به گفته رئیس این مرکز در این همایش قرار است راههای تغییر روش کسب و کار مورد بحث قرار گیرد و تصوری کلی از این موضوع در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد.

علاوه بر این ، در این نشست تولید کنندگان نرم افزارهای و تکنولوژی ها آخرین دستاوردهای خود را عرضه خواهند کرد تا حضار در جریان روند پرشتاب تغییرات تکنولوژیکی در این حیطه قرار گیرند.

برخی از موضوعاتی که قرار است مورد بررسی قرار بگیرد به شرح ذیل میباشد:

– نسل آینده تکنولوژی نقشه برداری،

– استفاده از BIM برای مدیریت بهره برداری پروژه ها

– سیستمهای مدیریت ساخت

– روشهای برآورد هزینه و زمان بر اساس BIM

– استفاده از BIM در پروژه های سیویل ( مانند پروژه های راه)

انجمن CanBIM نزدیک به یکصد عضو در این کشور دارد و در هر یک از شرکتهای عضو نیز بین 20 تا 50 نفر در فعالیتهای مرتبط به صورت فعال ایفای نقش میکنند. این نهاد نقش راهبری، تسهیل و تسریع استفاده از BIM در این کشور را بر عهده  گرفته است. برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه فرمایید.