گفتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان

تالار گفتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان

به این نوشته امتیاز دهید

تالار گفتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان چند وقتی است که توسط گروه مهندسی OCPM راه اندازی شده است. این محل برای تبادل اطلاعات و تجربیات مهندسین و فعالین محترم صنعت ساخت کشور فضای مناسبی را فراهم نموده است و از کلیه فعالین در پروژه های مرتبط با مدلسازی اطلاعات ساختمان دعوت میگردد ضمن عضویت و حضور در تالار فوق، به تبادل تجربیات ارزشمند خود بپردازند تا بتوان با سرعت بیشتری به توسعه این روش نوین در کشورمان دست یافت.

در این بخش از سایت گفتگوها در دو بخش شامل نرم افزارها و فرایندها طبقه بندی شده است که در بخش نرم افزارها، تمامی پلتفرمهای محبوب و مناسب دارای صفحات مخصوص به خود برای تبادل اطلاعات و پرسش و پاسخ میباشد. در بخش فرایندها نیز که از بخشهای جدید تالار است هدف بحث و گفتگو در زمینه چگونگی به کارگیری متدولوژی BIM و اثربخشی آن میباشد. در بخش نرم افزارها پلتفرمهای Autodesk، ،Tekla و Graphisoft و مشابه آن ذکر شده است و در زیر مجموعه هریک نیز نرم افزارهای تولید شده توسط این تولید کنندگان ارائه شده است.

هم اکنون بخش نرم افزارهای Revit و Navisworks در تالار گفتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان دارای مباحث سودمندی میباشد که با همکاری کارشناسان این نرم افزارها امید است امکان غنی تر شدن این بخش فراهم آمده و فرصتی برای آموزش ارائه شود.

از آنجا که هم اکنون در ایران در مراحل ابتدایی پیاده سازی متدولوژی مدلسازی اطلاعات ساختمان قرار داریم و انتظار رشد رویکرد به این روش در آینده وجود دارد، وجود فضایی برا مطرح کردن مشکلات و مسائل پیشرو در این راه بسیار مفید خواهد بود که برای این مهم نیازمند مشارکت صاحب نظران و فعالین خواهیم بود.

برای دسترسی به تالار به اینجا مراجعه فرمایید، همزمان با عضویت در تالار امکان مشارکت در مباحث بلافاصله فراهم میشود و نیازی به تایید کاربران نیست.

تالار گفتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان

تالار گفتمان مدلسازی اطلاعات ساختمان