شرکت کره ای برنده جایزه تعالی BIM

تعالی BIM

به این نوشته امتیاز دهید

شرکت Ssangyong E&C از کره جنوبی، توانسته است جایزه تعالی BIM ( مدلسازی اطلاعات ساختمان) و به کارگیری این روش نوین را که توسط دولت سنگاپور در نظر گرفته شده است را کسب نماید.

این شرکت اعلام کرده است که جایزه طلایی بخش سازمانی در مراسم سال 2015 BCA BIM Awards را کسب نماید که اخیرا در سنگاپور برگزار شده است. این برای دومین سال متوالی است که این شرکت جوایزی را در سنگاپور دریافت میکند.

دولت سنگاپور از سال گذشته این رقابت و جایزه را طراحی کرده است تا بتواند از این طریق مشوق افزایش استفاده از روشهای نوین و در پی آن ارتقای بهره وری در صنعت ساخت گردد. این رقابت در دو سطح پروژه و سازمان برگزار میشود و انتخاب برنده این جوایز براساس معیارهای جامعی میباشد که از لحاظ سطوح بکارگیری، بهره وری و شرایط به بررسی شرایط شرکت کنندگان میپردازد.

تعالی BIM

در حال حاضر سنگاپور استفاده از متدولوژی مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM را برای پروژه های عمومی این کشور الزامی نموده است و از امسال این الزام برای پروژه های خصوصی با متراژ بالای 5000 مترمربع نیز جاری خواهد شد.

به گفته مسئولین شرکت Ssangyong E&C، به کارگیری BIM در این شرکت از سال 2008 آغاز شده است و در سال 2010 نیز توانسته جوایزی از موسسه BuildingSMART را به خود اختصاص دهد. این شرکت در پیاده سازی BIM نه تنها به سه بعد هندسی بلکه به دیگر ابعاد آن یعنی فرایندها، زمان ، هزینه و دیگر اطلاعات نیز توجه دارد و در پروژه راه آهن Honam High Speed Railway آنرا به کارگرفته است.

در برنامه ریزی و طراحی بیش از چهل پروژه توسط این شرکت از فرایندهای مبتنی بر BIM استفاده شده است. استفاده از مدلسازی اطلاعات ساختمان هم اکنون در کشورهای شرق آسیا با سرعت زیادی در حال گسترش است که کره جنوبی از این لحاظ مزایای رقابتی قابل قبولی را بدست آورده است و با توجه به افزایش سهم این بخش از جهان در آینده ساخت و ساز، همگام شدن با پیشرفتهای تکنولوژیکی مزیتی رقابتی را برای پیشگامان فراهم خواهد نمود.

======= شرکت کره ای برنده جایزه تعالی BIM : دریافت منبع خبر ========================