جام جهانی 2022 قطر، محرک ساخت و سازهای عظیم

جام جهانی 2022 قطر، محرک ساخت و سازهای عظیم

جام جهانی 2022 قطر، محرک ساخت و سازهای عظیم
4 (80%) 1 vote

برگزاری جام جهانی 2022 در قطر، محرک ساخت و سازهای عظیم برای استادیوم ها و هتلهای مختلفی در این کشور برای میزبانی بازیها و توریستها شده است که به تدریج این فشار ساخت و ساز در حال رسیدن به مرحله اجرایی است.

در آخرین مورد احداث استادیوم بزرگ الخور به یک شرکت بین المللی ایتالیایی با نام Salini Impregilo واگذار گردیده است. این شرکت در مناقصه مربوطه، با پشت سرگذراندن رقبایی از فرانسه، اتریش، هند و آسیا توانسته است این مناقصه 850 میلیون دلاری را برنده شود. ایمپرجیلو در کنسرسیومی به همراه یک شرکت مستقر در عمان و یک شرکت ایتالیایی در این مناقصه شرکت کرده بود. این پروژه شامل تکمیل عملیات طراحی و نیز راه اندازی و بهره برداری نیز میباشد.

جام جهانی 2022 قطر، محرک ساخت و سازهای عظیم

استادیوم الخور قطر برای جام جهانی 2022

شهر الخور در 50 کیلومتری شمال دوحه قرار دارد. در این پروژه 200 هزار مترمربعی علاوه بر استادیوم، ساختمانی برای امور اجرایی و امنیتی و زیرساختهای تاسیساتی نیز وجود دارد. ظرفیت این استادیوم 70 هزار نفر خواهد بود و قرار است تا سپتامبر 2018 آماده به خدمت رسانی شود.

به گفته شرکت ایمپرجیلو طرح این استادیوم از چادرهای سیاه و سفید سنتی که ساکنین بومی قطر از آنها استفاده میکرده اند الهام گرفته است و قرار است نمایانگر میراث تاریخی و فرهنگی این کشور باشد. قرار است در ساخت این مجموعه از روشهای نوین ساخت و ساز استفاده شود و اصول توسعه پایدار و مصالح دوستدار طبیعت نیز در آن رعایت شود.

در طراحی این استادیوم توجه ویژه ای به ایجاد یک محیط مناسب از نظر آب و هوا برای تماشاگران و بازیکنان انجام شده است تا بتوان شرایط دمایی سخت این شهر را تعدیل کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی فنی این استادیوم به اینجا مراجعه فرمایید.

شرکت ایمپرجیلو در پنجاه کشور جهان مشغول به فعالیت بوده و نزدیک به 35000 کارمند دارد، حضور شرکت های بین المللی در خاورمیانه یکی از محرکهای انتقال تکنولوژیها و فرایندهای نوین به ساخت و ساز در این منطقه به شماره میرود. شرکت ایمپرجیلو از لحاظ تکنولوژیک با بکارگیری ابزارهای نوین ارتباطی از قبیل راهکارهای مبتنی بر وب و BIM نیازهای ارتباطی خود را برآورده میکند.

جام جهانی 2022 قطر، محرک ساخت و سازهای عظیم

استادیوم الخور قطر برای جام جهانی 2022