ویرایش 2017 نرم افزارهای Revit و Navisworks

نرم افزار Revit 2017

به این نوشته امتیاز دهید

ارائه ویرایش 2017 نرم افزارهای Revit و Navisworks : نرم افزار Revit 2017 در ماه جاری میلادی (آپریل 2016) توسط شرکت Autodesk  به بازار عرضه شده است که دربرگیرنده پیشرفتهای قابل توجه و قابلیتهای ارتقا یافته جدیدی نسبت به ویرایشهای قبلی میباشد. همچنین  ویرایش جدید نرم افزار Navisworks نیز در ماه قبل ارائه گردیده بود.

یکی از تغییرات اساسی Revit در این ویرایش ادغام سه بخش مختلف MEP، Structrue و Architecure در قالب یک پکیج است و از این نسخه به بعد امکان ارائه هریک از آنها به صورت مجزا وجود ندارد. ارتقای عملکرد و سرعت کار نرم افزار به خصوص در تازه سازی مدل در هنگام تغییر از پیشرفتهای مهم این ویرایش است که بعضا تا 20% افزایش سرعت عملکرد نرم افزار را در پی داشته است.

امکانات جدید پارامتریک در ویرایش 2017 نرم افزارهای Revit و Navisworks

امکانات جدید پارامتریک ویرایش 2017 نرم افزارهای Revit و Navisworks

همچنین امکان استفاده از پارامترهای عمومی (Global Parameters)  به طراحان و کاربران اجازه میدهد که قواعد پارامتریک گسترده تری را نسبت به ویرایشهای قبلی تعریف کنند. افزوده شدن امکانات جدید به محیط طراحی Familyها نیز از دیگر نکات قابل توجه در این ویرایش میباشد

ابزار Text Editor نیز یکی از مواردی بوده است که همواره کاربران تقاضای گنجانده شدن در نرم افزار را مطرح کرده اند و در این ویرایش این امکان فراهم شده است.

 

 

Depth Cueing نیز یکی از امکانات بسیار مفید این ویرایش است که امکان به نمایش  کشیدن اختلاف فاصله وجوه مختلف از نما را فراهم میکند و به این ترتیب تصویر بهتری از مدل ارائه میشود.

امکانات جدید Depth Cueing در Revit 2017

امکانات جدید Depth Cueing در Revit 2017

 

امکانات جدید ویرایش متن در Revit 2017

امکانات جدید ویرایش متن در Revit 2017

برای مشاهده اعلامیه رسمی شرکت Autodesk در خصوص این ویرایش جدید از نرم افزار Revit  به این لینک مراجعه فرمایید. نرم افزار Revit محبوبترین نرم افزار طراحی مبتنی بر BIM میباشد که مورد اقبال تمامی مهندسین معماری و عمران قرار گرفته و و نقش مهمی در فرایندهای BIM به خود اختصاص میدهد هر چند که در ایران این نرم افزار غالبا توسط معمارین مورد استفاده قرار میگیرد و هنوز مهندسین عمران توجه لازم را به آن نداشته اند. کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه مرجع بسیار مفیدی علی الخصوص برای مهندسین عمران در این خصوص میباشد که در سال 2015 توسط اساتید دانشگاه فلوریدای آمریکا ارائه شده است.

پایان خبر — ویرایش 2017 نرم افزارهای Revit و Navisworks