راهنمای پیاده سازی BIM در سازمانها

پیاده سازی BIM

راهنمای پیاده سازی BIM در سازمانها
4.8 (96%) 5 votes

با توجه به گستردگی مفاهیم و پراکندگی رویکردهای قابل ارائه، سازمانهایی که تمایل به بررسی نحوه پیاده سازی BIM در مجموعه خود دارند نیازمند وجود مرجعی برای درک چگونگی اقدام و مراحل آن هستند که OCPM این امر را در سالیان اخیر و براساس تجارب خود در ارائه مشاوره و خدمات حرفه ای در این حیطه درک کرده و برای پاسخگویی به این نیاز مجموعه آموزشی ارزشمندی را تحت عنوان “پکیج آموزشی راهنمای پیاده سازی BIM در سازمانها” ارائه کرده است. مطالعه و بررسی جامع این پکیج که مختص سازمانها میباشد به عنوان اولین قدم در پیاده سازی BIM ضروری خواهد بود چرا که مفاهیم پایه ای و حیاتی BIM را در بخش حرفه ای تبیین نموده و ادبیات مشترکی برای ادامه کار ارائه مینماید.

مباحث مطروحه در این بسته به صورت طبقه بندی شده و گام به گام موارد بسیاری را تحت پوشش قرار میدهد که پاسخی جامع به سوالات متداول سازمانها را ارائه میکند :

اساسا BIM چیست و چه مفاهیمی را با خود به همراه دارد؟

چرا باید از BIM در سازمان خود استفاده کنید؟

چه مزایایی در پیاده سازی BIM وجود دارد؟

وضعیت بکارگیری این روش در سطح جهان چگونه است؟

چه بخشهایی از فرایندهای جاری سازمان تحت تاثیر BIM قرار خواهد گرفت؟

چه ابزارهایی برای پیاده سازی BIM مورد نیاز است و چه هزینه هایی در ابتدا خواهد داشت؟

برای پیاده سازی از کجا باید شروع کنیم و چگونه؟

چه رویکردهایی برای پیاده سازی BIM اتخاذ کنیم که متناسب با وضعیت سازمان باشد؟

چه بخشهایی از BIM قابل برون سپاری است و چه بخشهایی درون سازمانی؟

چه چالشهایی در مسیر پیاده سازی BIM وجود خواهد داشت؟

 

بسته فوق که مبتنی بر دانش روز BIM و براساس تجربه چندین ساله OCPM در بخش حرفه ای، تخصصی و ارائه راهکارهای بومی  در حیطه مدلسازی اطلاعات ساختمان تهیه شده است، از شهریور ماه 95 عرضه شده است که به عنوان پیشنهاد این گروه جهت آغاز کار به سازمانهای پیشرو معرفی میگردد.

برای اطلاع از نحوه اقدام جهت تهیه این بسته آموزشی به سامانه ارائه محصولات گروه OCPM به آدرس www.bimbooks.ir مراجعه فرمایید.