کتاب آموزش Revit برای مهندسین

کتاب آموزش Revit برای مهندسین

کتاب آموزش Revit برای مهندسین
5 (100%) 7 votes

با توجه به لزوم یادگیری و کسب مهارت در استفاده از محبوب ترین ابزار BIM در سطح جهان یعنی Revit برای تمامی مهندسین و فعالین صنعت ساخت ”  کتاب آموزش Revit برای مهندسین ” این موضوع را به صورت پایه ای و در حجمی مناسب تحت پوشش قرار میدهد. مطالعه این کتاب به تمامی مهندسین (عمران، معماری، صنایع و …) توصیه میشود چرا که به زودی همانگونه که در گذشته از تمامی مهندسین انتظار میرفت تا حدی با CAD آشنا  باشند، ضروری خواهد بود مهندسین توانایی کار با Revit را بدست آورند وحتی  این لزوم با توجه به فراگیری حیطه تاثیر BIM بسیار ضروری تر از لزوم آشنایی با CAD خواهد بود.

گروه مهندسی OCPM به علاقه مندان به فراگیری متدولوژی BIM  آشنایی تا این سطح با نرم افزار Revit و نیز ایده های اصولی مدلسازی مطرح شده در این کتاب را قویا توصیه میکند.

کتاب آموزش Revit برای مهندسین که دربرگیرنده سرفصلها و روشهای فعلی آموزش Revit در سیستمهای آموزشی معتبر دنیا میباشد در 240 صفحه و به صورت مصور و گویا ، به همراه فایلهای تمرینی متعدد – به گونه ای ارائه شده که مفاهیم و ابزارهای  این نرم افزار را به خوبی به مخاطبین آموزش میدهد. حجم مناسب کتاب و انتقال موثر مفاهیم، مطالعه آنرا تسهیل نموده و ارائه فایلهای نمونه و رویکردی کاربردی آن نیز به اثربخشی آموزش نرم افزار رویت افزوده است.

مخاطبین این کتاب تمامی مهندسین فعال در صنعت ساخت میباشند که میخواهند توانایی کار با این نرم افزار قدرتمند را پیدا کنند. ارائه این کتاب هم اکنون از طریق سایت فروش گروه آغاز شده است. مطالعه کتاب آموزش Revit به تمامی مهندسین قویا توصیه میشود.

 

آموزش کاربردی Autodesk Revit برای مهندسین

آموزش Revit به صورت اصولی و ساده، و در حجمی مناسب از نقاط قوت این کتاب بوده که سبب می شود مهندسینی که اصلا با این نرم افزار آشنا نبوده بتوانند در مدت زمانی کوتاه آن را به صورت کاربردی فرا گیرند.

 Autodesk Revit یک پلتفرم نرم افزاری بسیار قدرتمند با قابلیت‌های چند بعدی و با ابزارهایی بسیار توانمندتر از نرم افزار AutoCAD می باشد.  اجزا اولیه ای که مدلهای REVIT از آن تشکیل می شوند با آنچه که در CAD مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار متفاوت می باشد. در این نرم افزار، به جای استفاده از نقاط، خطوط ، و منحنی ها مدلسازی پروژه با اجزا ساختمانی نظیر دیوارها، ستونها، تیرها، درها، پنجره ها، کفها و سقفها انجام می دهید.

نرم افزار Revit شکل و رفتار اجزا ساختمان را در نظر گرفته و از اینرو بخش زیادی از سختی کارهای دستی را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال تغییر در ترازها، به طور خودکار به هر پلان، نما، مقطع،  و رندری از پروژه منتقل می شود.

آموزش کاربردی Autodesk Revit برای مهندسین

با توجه به قابلیت های عظیم این نرم افزار و کاربری وسیع آن در سطح جهانی، این نرم افزار به زودی مورد نیاز تمامی فعالین حرفه ای اعم از مهندسین معمار، مهندسین عمران و تاسیسات قرار گرفته و کتاب ” آموزش کاربردی Autodesk Revit برای مهندسین ” با هدف تحت پوشش قراردادن این نیاز تهیه شده است.

در سالهای اخیر در بسیاری از دانشگاه های آمریکا لزوم استقرار چنین مباحثی در میان نیازهای اساسی آموزشی مهندسین عمران و معماری و حتی دیگر مهندسین مرتبط با صنعت ساخت مورد توجه قرار گرفته و یادگیری آن به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر رشته تحصیلی مهندسی عمران برای دانشجویان جدیدالورود اعلام شده است.

در حال حاضر بسیاری از منابع آموزشی موجود در سطحی ارائه شده که مهندسین می بایست قبل از مطالعه آنها آشنایی اولیه با این نرم افزار داشته باشند. اما در کتاب حاضر آموزش Revit با معرفی مفاهیم اصولی و کاربردی این نرم افزار آغاز شده و در ادامه Revit Structure و Revit Architecture به صورت کاملا ساده و کاربردی آموزش داده می شود. بنابراین کسانی که هیچگونه آشنایی با آن نداشته به راحتی می توانند از این کتاب استفاده نمایند.

در ادامه با توجه به اهمیت برآورد مقادیر پروژه، نحوه استفاده از جداول مقادیر که در نرم افزار Revit جهت استخراج مقادیر و اندازه گیری اجزا پیش بینی شده است آموزش داده می شوند. این جداول ضمن فهرست نمودن اجزا ساختمان نظیر دیوارها، درها، و پنجره ها، و …؛ مقادیر، مساحت، و حجم و دیگر موارد مرتبط با آنها را محاسبه می کنند. در کتاب حاضر نحوه استفاده از این جداول به صورت کامل تشریح شده است.

 آموزش کاربردی Autodesk Revit برای مهندسین

در فصل پایانی کتاب آموزش Revit به منظور آشنایی بیشتر با مفاهیم و نحوه استفاده از بخشهای مختلف نرم افزار Revit تعدادی مثال کاربردی همراه با فایلهای Revit آنها ارائه شده است. که می توانید با توجه به توضیحات و انجام مراحل به صورت گام به گام با نحوه انجام کار به صورت کامل آشنا باشید.

=====

برخی لینکهای مفید برای آموزش Revit :

سایت رسمی Revit

revitcity مرجعی مفید در ارائه محتوای مورد استفاده در مدلسازی و نکات مرتبط با آموزش Revit

bimobject سایتی حاوی مدلهای سه بعدی اجزای مختلف ساختمان که توسط سازندگان انگلیسی ارائه میشود.

========== پایان خبر – انتشار کتاب آموزش Revit برای مهندسین