کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه

کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه

کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه
4 (80%) 1 vote

کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه به عنوان سومین کتاب از این مجموعه توسط گروه OCPM منتشر شد. (آبان 94)  این کتاب که توسط دو تن از اساتید دانشگاه فلوریدای آمریکا در اواسط سال جاری (2015) تالیف شده است به عنوان یکی از معدود منابع موجود برای آموزش BIM در محیطهای آکادمیک جهان و برای مهندسین سازه و معماری میباشد.  با توجه به اهمیت بسیار زیاد آموزش BIM جهت ایجاد پتانسیل پیاده سازی آن در صنعت ساخت، کار ترجمه آن در گروه OCPM به انجام رسیده است تا بتوان این برنامه های آموزشی را همگام با سرفصلهای روز دنیا ارائه نمود.

کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه  ضمن بررسی و معرفی متدولوژی مدلسازی اطلاعات ساختمان و اجزای آن، به نقش کلیدی آن در ایجاد هماهنگی میان بخش مهندسی سازه و معماری در قالب چارچوب هم‌افزایی معماری و سازه (SAS) اشاره نموده است. این کتاب با توجه به عدم وجود منابع دانشگاهی برای تدریس BIM در سرفصلهای آموزشی مهندسی عمران و معماری میتواند نقشی بسیار مفید در آشنایی دانشجویان و نیز کلیه فعالین حرفه‌ای صنعت ساخت با چگونگی بکارگیری تکنولوژی نوین BIM در بخش طراحی داشته و نگرشی نوین به این مبحث برای جامعه مهندسی ایجاد نماید.

یکی از نقاط قوت این کتاب، آموزش اصولی و پایه‌ای نرم افزار محبوب پلتفرم Autodesk یعنی Revit میباشد که به خوبی سرفصلهای مهم این نرم افزار طراحی BIM را تحت پوشش قرار داده و به کاربران نحوه بکارگیری آن در طراحی سازه را آموزش میدهد.

دکتر Nawari – مولف کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه – استاد مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فلوریدا و عضو کمیته استاندارد ملی BIM آمریکا میباشند، ایشان سرپرست بخش برنامه ریزی آموزشی BIM در موسسه مهندسی سازه SEI بوده و دارای تالیفات و مقالات متعددی در این حوزه هستند.

ترجمه این کتاب در 384 صفحه توسط خانم مهندس موسی نژاد و آقای مهندس ضیایی انجام یافته و حداکثر دقت در جهت ارائه مطالب عاری از هرگونه اشکال  و نیز ارائه توضیحات تکمیلی انجام شده است.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب میتوانند از طریق سایت www.BIMbooks.ir  اقدام نموده و کتاب را از طریق پست دریافت نمایند.

فهرست عناوین و بخشهایی از کتاب BIM چارچوبی برای طراحی سازه  نیز از طریق سایت فوق قابل دستیابی است.