یک عمارت لوکس ساخته شده با پرینترهای سه بعدی

یک عمارت لوکس ساخته شده با پرینترهای سه بعدی

به این نوشته امتیاز دهید

پیش از این ساختمانهای احداث شده به وسیله پرینترهای سه بعدی در هلند مورد استفاده قرار گرفته بود و در چین نیز استفاده از این روش رو به افزایش است، اما اکنون یک عمارت لوکس ساخته شده با پرینترهای سه بعدی در نیویورک در نظر گرفته شده است که شامل استخر، جکوزی، پارکینگ ماشین و خانه ای با متراژ تقریبی 240 متر میباشد.

این پروژه بلندپروازانه توسط معمار آن یعنی Adam Kushner معرفی شده است که با همکاری Enrico Dini انجام میگیرد که پیشرو در زمینه پرینترهای سه بعدی بزرگ با استفاده از ابزار D – شکل خود بوده است.

معمار این پروژه اعلام کرده است که نقشه برداری این پروژه هم اکنون آغاز شده است و خاکبرداری آن به زودی شروع خواهد شد. قرار است که استخر و جکوزی این مجموعه تا دسامبر 2015 به پایان برسد هر چند که ساخت ساختمانها تا انتهای 2017 طول خواهد کشید.

یک عمارت لوکس ساخته شده با پرینترهای سه بعدی

در این مجموعه استخرهایی در نظر گرفته شده است.

برای انجام این پروژه قرار است پرینتر سه بعدی عظیم به محل پروژه منتقل شود تا احجام هندسی پیچیده طراحی شده را پیاده سازی کند.

در حال حاضر این پرینتر سه بعدی بنا به گفته صاحبان آن در ایتالیا مستقر است و در حال کار بر روی یک پروژه متعلق به وزارت دفاع ایتالیا میباشد و برای خروج از این کشور نیاز به اخذ مجوزهای مربوطه خواهد بود. تاخیر در دریافت این مجوزها یکی از دلایلی است که پروژه هرچند که در آگوست 2014 اعلام گردیده با تاخیر و هم اکنون آغاز شود. بنا به گفته صاحبان این دستگاه با توجه به اینکه تنها یک نمونه از این پرینتر موجود است باید برای انتقال آن صبر کرد.

معمار این پروژه میگوید صرفنظر از مسائل مربوط به واردات و صادرات، این پروژه امتحان مهمی برای کارکرد این پرینتر سه بعدی خواهد بود. مصالح ورودی این پرینتر شن و ماسه و خاک پودر خواهد بود که در ترکیب با یک ماده بر پایه منیزیم قرار است خوراک دستگاه را تامین کنند. بنا به گفته سازندگان این پرینتر، این مصالح شباهت زیادی به سنگ مرمر دارد. به گفته معمار پروژه اگر در ساخت این پروژه موفقیت حاصل شود میتوان امیدوار بود که در آینده خانه های بسیار زیادی با استفاده از این روش ساخته شود.

استفاده از این پرینترهای امکان تولید خانه ها و المانهایی با اشکال هندسی بسیار پیچیده را فراهم میکند که به هیچ روش دیگری قابل تولید نمیباشند. در سالهای اخیر استفاده از این پرینترها در کانون توجه جهان قرار گرفته است. به گفته دکتر خوشنویس از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، نمونه هایی از پرینترهای عظیم با قابلیت احداث ساختمانها ظرف دو سال آینده در دسترس قرار خواهد گرفت که با دریافت مدل طراحی شده توسط نرم افزارهای مدلسازی اطلاعات ساختمان به صورت سه بعدی، آنها را به واقعیت تبدیل خواهند کرد.

یک عمارت لوکس ساخته شده با پرینترهای سه بعدی

پرینترهای عظیم سه بعدی برای احداث ساختمانها