آموزش نرم افزار

آموزش نرم افزار
4 (80%) 3 votes

 

 

 

آموزش تصویری MS Project 2013

 

OCDE

نرم افزار OCDE

نرم افزار OCDE
4.12 (82.4%) 25 votes

معرفی نرم افزار OCDE

محیطهای مشترک اطلاعاتی  – Common Data Environment – یکی از ابزارهای نوین و به روز جوامع پیشرفته در صنعت ساخت میباشد که بر بکارگیری فناوری اطلاعات در جهت تسهیل فرایندهای جاری این صنعت تمرکز دارد و در سالهای اخیر از هزاره سوم میلادی مورد اقبال و استفاده گسترده ای واقع شده است.

/// به روزرسانی : تعرفه جاری سیستم به منظور اطلاع کاربران محترم به صفحه اضافه شد.

(بیشتر…)

One thought on “نرم افزار OCDE

  1. عالی بود استفاده کردم

Comments are closed.

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری
5 (100%) 6 votes

در این نوشتار ویژگیهای سیستم اتوماسیون اداری OCDE که به صورت تحت وب ارائه شده است به همراه مشخصات و لوازم کلی این نوع از سیستمها معرفی میگردد. اتوماسیون اداری به عنوان ابزاری ضروری در عرصه کسب و کار امروزه مورد نیاز تمامی سازمانها میباشد که در این نوشتار به بخشهای مختلف آن اشاره و آموزش داده میشود.

اتوماسیون اداری چیست؟ | مزایای اتوماسیون اداری و و معیارهای انتخاب  | دامنه کاربرد  | اتوماسیون اداری تحت وب OCDE |  قیمت اتوماسیون اداری |

(بیشتر…)

مقایسه اتوکد با رویت

مقایسه اتوکد با رویت

مقایسه اتوکد با رویت
4.33 (86.67%) 6 votes

 بسیاری از مهندسین در ایران از نرم افزار اتوکد استفاده می نمایند و این در حالیست که با ارائه نرم افزار توانمند Revit توسط Autodesk بسیاری از مهندسان کشورهای دنیا به این نرم افزار گرایش یافته و به جز مهندسین معمار سایر مهندسین مرتبط با صنعت ساخت از این نرم افزار بهره مند می باشند. اما متاسفانه در ایران بکارگیری Revit همگانی نشده چنانکه حتی  برخی از موسسات آموزشی مشهور کشور نیز ضمن راهنمائی های غلط به کاربران  استفاده و یادگیری  این نرم افزار توانمند و قدرتمند را برای مهندسین عمران، تاسیسات و … لازم نمی بینند.

لذا در این بخش ضمن مقایسه اتوکد با رویت به بررسی مزایای استفاده استفاده از نرم افزار قدرتمند رویت پرداخت می شود.

(بیشتر…)

Untitled-22

آموزش Revit

آموزش Revit
5 (100%) 3 votes

دراین بخش از آموزش Revit به معرفی این نرم افزار قدرتمند طراحی و نکات مرتبط با بخشهای مختلف نرم افزار نظیر  آرماتورگذاری در revit، دیوار شیبدار،کرتین وال، Stacked walls پرداخته شده و نقاط قوت این نرم افزار بررسی می شود. این نوشتار به صورت پیوسته به روزرسانی شده و مطالب جدید به آن افزوده میگردد.

نرم افزار Revit بر مبنای متدولوژی BIM از اوایل هزاره سوم میلادی توسط Autodesk معرفی گردیده و توانسته است ظرف این سالها برتری خود را نسبت به رقبایی از قبیل Archicad تثبیت کرده و به محبوبترین ابزار طراحی مبتنی بر BIM تبدیل شود. با توجه به فراگیر شدن استفاده از BIM در سطح جهان، این نرم افزار نیز به تدریج جایگاه خود را بازکرده و هم اینک در تلفیق با دیگر نرم افزارها به عنوان یک ابزار اجتناب ناپذیر برای مدلسازی پروژه ها تبدیل شده است که لزوم فراگیری آن در سطوح مختلف برای تمامی فعالین صنعت ساخت از طراحان تا مجریان و بهره برداران به زودی بیش از پیش احساس خواهد شد. تجربه جهانی کارآمدی BIM را در  تمامی چرخه حیات پروژه به اثبات رسانده است که این اثربخشی خصوصا در فاز طراحی پروژه و بهینه کردن آن و افزایش چشمگیر بهره وری و ارتقای صحت عملکرد نیروی انسانی مورد توجه ویژه مهندسین مشاور قرار گرفته است.

(بیشتر…)

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit
3 (60%) 2 votes

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit شامل ارتقا قابلیتها نظیر آرماتورگذاری و تاسیسات بوده. یکی از تغییرات مهم ارتقای موتور رندرینگ از نظر عملکرد و سرعت.

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit عمده نمی باشد  و اگه شما آپدیتهای Revit 2015 رو نصب کرده باشید شاید تغییر چندانی حس نکنید. اما بعضی قابلیتها از جمله آرماتورگذاری و تاسیسات ارتقا پیدا کرده. یکی از تغییرات مهم ارتقای موتور رندرینگ از نظر عملکرد و سرعت می باشد. (بیشتر…)

Error: "Data in file (filename).rvt is corrupt and needs to be manually recovered

خطا …Error: “Data in file (filename).rvt is corrupt

خطا …Error: “Data in file (filename).rvt is corrupt
5 (100%) 1 vote

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که با خطا  …Error: “Data in file (filename).rvt is corrupt روبرو شده و نتوانید به فایل مورد نظر دسترسی پیدا کنید. در این تاپیک می خواهیم خطای زیر را مورد بررسی قرار دهیم.  (بیشتر…)

8

حذف کامل Revit 2015 جهت یک نصب تمیز

حذف کامل Revit 2015 جهت یک نصب تمیز
5 (100%) 2 votes

ممکن است شرایطی بوجود آید که نیاز باشد نرم افزار 2015 Revit به طور کامل از سیستم حذف و مجددا نصب گردد. برای حذف کامل Revit 2015 جهت یک نصب تمیز ( داشتن یک سیستم کاملا تمیز و اطمینان از حذف کلیه فایل های باقیمانده) بنا به پیشنهاد Autodesk بهتر است این مراحل انجام شود.  (بیشتر…)

Autodesk Revit پایانی بر متره و برآورد مرسوم

Autodesk Revit پایانی بر متره و برآورد مرسوم

Autodesk Revit پایانی بر متره و برآورد مرسوم
3.4 (68%) 5 votes

همه مهندسین براین موضوع توافق دارند که محاسبه مقادیر، احجام ، هزینه و به عبارتی متره و برآورد پروژه ها بسیار زمانبر و خسته کننده است. اما بهتر است که بدانید با توجه به توانمندی نرم افزار قدرتمند Autodesk Revit و بر اساس تکنولوژی نوین BIM  انواعی از نرم افزارهای متره و برآورد اتوماتیک در حال شکل گیری میباشند  که بدون نیاز به هیچگونه اندازه گیری توسط کاربر و تنها با تعیین مشخصات، میتوانند متره و برآورد پروژه های بزرگ را در مدت زمان اندکی محاسبه نمایند. (بیشتر…)