آموزش Revit

آموزش Revit

آموزش Revit
3.67 (73.33%) 3 votes
دانلود ابجکت های رویت

دانلود ابجکت های رویت

دانلود ابجکت های رویت
4.72 (94.48%) 29 votes

گستره وسیعی از Family های در فرمت RFA موجود می باشد، چه در قالب Familyهای پیش فرض نرم افزار Revit و چه به صورت آنلاین و از تولیدکنندگان مختلف. این مسئله سبب شده که به آسانی و سریع، و از طریق بارگذاری عناصر مختلفی را به پروژه اضافه شود

در این نوشتار به دانلود ابجکت های رویت که در واقع همان دانلود فامیلی رویت می باشد پرداخته شده است که شامل: دانلود در برای رویت  ، دانلود پنجره برای رویت ، دانلود مبلمان برای رویت

(بیشتر…)

مقایسه اتوکد با رویت

مقایسه اتوکد با رویت

مقایسه اتوکد با رویت
4.5 (90%) 4 votes

 بسیاری از مهندسین در ایران از نرم افزار اتوکد استفاده می نمایند و این در حالیست که با ارائه نرم افزار توانمند Revit توسط Autodesk بسیاری از مهندسان کشورهای دنیا به این نرم افزار گرایش یافته و به جز مهندسین معمار سایر مهندسین مرتبط با صنعت ساخت از این نرم افزار بهره مند می باشند. اما متاسفانه در ایران بکارگیری Revit همگانی نشده چنانکه حتی  برخی از موسسات آموزشی مشهور کشور نیز ضمن راهنمائی های غلط به کاربران  استفاده و یادگیری  این نرم افزار توانمند و قدرتمند را برای مهندسین عمران، تاسیسات و … لازم نمی بینند.

لذا در این بخش ضمن مقایسه اتوکد با رویت به بررسی مزایای استفاده استفاده از نرم افزار قدرتمند رویت پرداخت می شود.

(بیشتر…)

Untitled-22

آموزش Revit

آموزش Revit
5 (100%) 3 votes

دراین بخش از آموزش Revit به معرفی این نرم افزار قدرتمند طراحی و نکات مرتبط با بخشهای مختلف نرم افزار نظیر  آرماتورگذاری در revit، دیوار شیبدار،کرتین وال، Stacked walls پرداخته شده و نقاط قوت این نرم افزار بررسی می شود. این نوشتار به صورت پیوسته به روزرسانی شده و مطالب جدید به آن افزوده میگردد.

نرم افزار Revit بر مبنای متدولوژی BIM از اوایل هزاره سوم میلادی توسط Autodesk معرفی گردیده و توانسته است ظرف این سالها برتری خود را نسبت به رقبایی از قبیل Archicad تثبیت کرده و به محبوبترین ابزار طراحی مبتنی بر BIM تبدیل شود. با توجه به فراگیر شدن استفاده از BIM در سطح جهان، این نرم افزار نیز به تدریج جایگاه خود را بازکرده و هم اینک در تلفیق با دیگر نرم افزارها به عنوان یک ابزار اجتناب ناپذیر برای مدلسازی پروژه ها تبدیل شده است که لزوم فراگیری آن در سطوح مختلف برای تمامی فعالین صنعت ساخت از طراحان تا مجریان و بهره برداران به زودی بیش از پیش احساس خواهد شد. تجربه جهانی کارآمدی BIM را در  تمامی چرخه حیات پروژه به اثبات رسانده است که این اثربخشی خصوصا در فاز طراحی پروژه و بهینه کردن آن و افزایش چشمگیر بهره وری و ارتقای صحت عملکرد نیروی انسانی مورد توجه ویژه مهندسین مشاور قرار گرفته است.

(بیشتر…)

کتاب آموزش Revit

انتشار کتاب آموزش REVIT برای مهندسین – 1395

انتشار کتاب آموزش REVIT برای مهندسین – 1395
4.93 (98.67%) 15 votes

آموزش Revit به صورت اصولی و ساده منطبق بر سرفصلهای استاندارد جهانی و در حجمی مناسب از نقاط قوت کتاب ” آموزش کاربردی AUTODESK REVIT برای مهندسین” بوده که سبب می شود مهندسینی که هیچگونه آشنایی با این نرم افزار نداشته بتوانند در مدت زمانی کوتاه آن را به صورت کاربردی و اصولی فرا گیرند. این کتاب با توجه به درخواست مخاطبین و کارفرمایان از گروه مهندسی OCPM در خصوص آموزش محبوبترین نرم افزار طراحی مبتنی بر BIM یعنی Revit تدوین و ارائه گردیده است و مطالعه آن به تمامی مهندسین توصیه میگردد. این کتاب با محوریت ویرایش 2015 که هم اکنون متداولترین ویرایش مورد استفاده این نرم افزار میباشد جمع آوری شده که جدیدترین کتاب آموزشی در این خصوص در سطح ایران نیز میباشد. (قابل بررسی از سایت خانه کتاب).

محتویات این نوشتار: مقدمه و معرفی | دانلود بخشهایی از کتاب آموزش Revit | فهرست مطالب | نرم افزار Revit چیست

تاکنون استفاده از نرم افزار قدرتمند Revit در ایران جایگاه متناسب خود را پیدا نکرده است  چنانکه حتی  برخی از موسسات آموزشی مشهور کشور نیز ضمن راهنمائی های غلط به کاربران استفاده و یادگیری  این نرم افزار توانمند و قدرتمند را برای مهندسین عمران، تاسیسات و … لازم نمی بینند. کتاب آموزش کاربری Revit به منظور پرکردن این خلا سعی در آموزش پایه ای آن برای تمامی مهندسین دارد که چارچوب آن براساس سرفصلهای آموزشی جاری دانشگاههای معتبر دنیا تنظیم گردیده است. از آنجا که Revit به عنوان ابزاری در راستای متدولوژی BIM در سطح جهان در هزاره میلادی اخیر معرفی و مورد استفاده قرار گرفته است، با گسترش این روش در سطح ایران، به تدریج یادگیری Revit نیز به یک ضرورت تبدیل خواهد شد.  (بیشتر…)

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit
3 (60%) 2 votes

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit شامل ارتقا قابلیتها نظیر آرماتورگذاری و تاسیسات بوده. یکی از تغییرات مهم ارتقای موتور رندرینگ از نظر عملکرد و سرعت.

تغییرات در ویرایش 2016 نرم افزار Revit عمده نمی باشد  و اگه شما آپدیتهای Revit 2015 رو نصب کرده باشید شاید تغییر چندانی حس نکنید. اما بعضی قابلیتها از جمله آرماتورگذاری و تاسیسات ارتقا پیدا کرده. یکی از تغییرات مهم ارتقای موتور رندرینگ از نظر عملکرد و سرعت می باشد. (بیشتر…)

Error: "Data in file (filename).rvt is corrupt and needs to be manually recovered

خطا …Error: “Data in file (filename).rvt is corrupt

خطا …Error: “Data in file (filename).rvt is corrupt
5 (100%) 1 vote

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که با خطا  …Error: “Data in file (filename).rvt is corrupt روبرو شده و نتوانید به فایل مورد نظر دسترسی پیدا کنید. در این تاپیک می خواهیم خطای زیر را مورد بررسی قرار دهیم.  (بیشتر…)

8

حذف کامل Revit 2015 جهت یک نصب تمیز

حذف کامل Revit 2015 جهت یک نصب تمیز
5 (100%) 1 vote

ممکن است شرایطی بوجود آید که نیاز باشد نرم افزار 2015 Revit به طور کامل از سیستم حذف و مجددا نصب گردد. برای حذف کامل Revit 2015 جهت یک نصب تمیز ( داشتن یک سیستم کاملا تمیز و اطمینان از حذف کلیه فایل های باقیمانده) بنا به پیشنهاد Autodesk بهتر است این مراحل انجام شود.  (بیشتر…)

Autodesk Revit پایانی بر متره و برآورد مرسوم

Autodesk Revit پایانی بر متره و برآورد مرسوم

Autodesk Revit پایانی بر متره و برآورد مرسوم
2.33 (46.67%) 3 votes

همه مهندسین براین موضوع توافق دارند که محاسبه مقادیر، احجام ، هزینه و به عبارتی متره و برآورد پروژه ها بسیار زمانبر و خسته کننده است. اما بهتر است که بدانید با توجه به توانمندی نرم افزار قدرتمند Autodesk Revit و بر اساس تکنولوژی نوین BIM  انواعی از نرم افزارهای متره و برآورد اتوماتیک در حال شکل گیری میباشند  که بدون نیاز به هیچگونه اندازه گیری توسط کاربر و تنها با تعیین مشخصات، میتوانند متره و برآورد پروژه های بزرگ را در مدت زمان اندکی محاسبه نمایند. (بیشتر…)

دانلود رایگان فایل Revit MEP

دانلود رایگان فایل Revit MEP

دانلود رایگان فایل Revit MEP
3 (60%) 3 votes

دانلود رایگان فایل Revit MEP: برای آشنایی بیشتر شما عزیزان، در اینجا فایل Revit مربوط به یک برج خنک کننده به صورت کامل و همراه با رندرینگ برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده که می توانید به صورت رایگان دانلود نمایید. (بیشتر…)