اطلاعات فنی-اجرایی

به این مطلب امتیاز دهید
پیش بینی زلزله

زلزله تهران

زلزله تهران
4.4 (88%) 5 votes

در این نوشتار سعی داریم ضمن بررسی زلزله تهران و ساختار زمین شناسی آن از منابع موثق، نکاتی در خصوص پیش بینی زلزله تهران و احتمال وقوع زلزله تهران از دیدگاه کارشناسان و اساتید زلزله شناسی را ارائه نموده و نکات ایمنی که می بایست در حین زلزله رعایت گردد را نیز مورد بررسی قراردهیم. ضمنا به جهت آشنایی بیشتر با این پدیده طبیعی هراسآور، نکاتی در خصوص تعریف زلزله، امواج زلزله، گسل و … ارائه می گردد.

تعاریف | زلزله تهران | آمادگی در برابر زلزله

در روز 29 آذر 1396 و در ساعت 23:27:37 زمین‌لرزه‌ای با بزرگی 5.2 (موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران) مناطقی پیرامون شهر کرج در استانهای البرز و تهران را به لرزه درآورد. مشخصات این زلزله طبق آمار پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله کشور به شرح زیر است: (بیشتر…)

One thought on “زلزله تهران

Comments are closed.

جدول وزن میلگرد - پروفیل

جدول وزن میلگرد – پروفیل

جدول وزن میلگرد – پروفیل
4 (80%) 81 votes

با توجه به کاربرد وسیع جداول وزنی آهن آلات در این مطلب وزن آهن آلات شامل میلگرد ، انواع آهن آلات ساختمانی و پروفیل آمده است. (بیشتر…)

میلگرد A4

مشخصات میلگرد A4 – قیمت میلگرد A4

مشخصات میلگرد A4 – قیمت میلگرد A4
4.23 (84.67%) 30 votes

با توجه به اینکه هم اکنون استفاده از میلگرد A4 با رعایت ضوابط خاصی مجاز میباشد در اینجا به میگرد A4، مشخصات میلگرد A4، شکل ظاهری میلگردA4 و ضوابط استفاده از میلگرد A4 پرداخته می شود. لازم به ذکر است مطابق اصلاحیه شماره 1 ویرایش سال 1392 مبحث نهم مقررات ملی ساختمان که مورخ 93/08/021  به تصویب شورای تدوین مقررات ملی ساختمان رسید با رعایت ضوابط خاص  استفاده از میگرد A4 مجاز می باشد. (بیشتر…)