درب ضد سرقت ، راهنمای جامع

قیمت درب ضد سرقت

درب ضد سرقت ، راهنمای جامع
3.93 (78.63%) 73 votes

 درب ضد سرقت ، راهنمای جامع : درب ضد سرقت به غیر از ایمنی در برابر سرقت، عایق صدا و حرارت نیز می تواند باشد. با توجه به اهمیت استفاده از این نوع درب ها، در این نوشتار کلیه اطلاعات مورد نیاز مصرف کنندگان نظیر  ویژگیهای درب ضد سرقت، انواع آن،  نحوه نصب درب ضد سرقت ،  قیمت آن و … به تفصیل مورد بررسی قرار می گیرد.

فهرست مطالب این نوشتار:

قیمت درب ضد سرقت |   تعریف درب ضد سرقت | ویژگیهای درب ضد سرقت | انواع دربهای ضد سرقت | نصب درب ضد سرقت | راهنمای خرید درب ضد سرقت

 

قبل ازتصمیم گیری و یا اقدام به خرید درب ضد سرقت، لازم است اطلاعاتی راجع به این نوع دربها داشته باشید. این اطلاعات به شما کمک خواهد نمود تا بدانید هنگام خرید و یا استعلام قیمت، چه مواردی را می بایست مد نظر قرار دهید. بدین ترتیب شما می توانید با صرف کمترین زمان و هزینه، محصول متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید. در ادامه این موارد به صورت کامل آمده است.

 

 1- قیمت درب ضد سرقت

قطعا قیمت درب ضد سرقت یکی از مهمترین پارامترها در انتخاب و خرید این نوع درب محسوب می شود.  بنابراین لازم است بدانید قیمت درب ضد سرقت به چه عواملی بستگی دارد. تفاوت قیمت این نوع درب غالبا متأثر از عواملی نظیر جنس درب ضد سرقت، کشور سازنده آن، اجزا درب ضد سرقت، کیفیت موادی که در آن به کار رفته ؛ و… به وجود می آید.

1-1 – کشور سازنده

درب ضد سرقت در انواع چینی، ترک و ایرانی در بازار ایران عرضه می شود. در این میان درب ضد سرقت ترک که ساخت کشور ترکیه هستند دارای قیمت های بالاتری نسبت به درب های دیگر هستند. درب ضد سرقت ترک با وجود قیمت بالایی که دارد در بازار طرفداران زیادی دارد. زیرا در قبال هزینه بالا، کیفیت عالی ارائه می دهد و این یکی از مزیت های درب ضد سرقت محسوب می شود. در این خصوص در بخش ” انواع درب ضد سرقت” توضیحات کاملی ارائه می گردد.

در مقابل درب ضد سرقت ترک ، درب ضد سرقت چینی قرار دارد که دارای قیمت بسیار پایینی است. درب های ضد سرقت ساخت کشور چین غالبا از نظر کیفیت نسبت به درب های ضد سرقت ترک ضعیف تر هستند به همین دلیل نیز قیمت آنها بسیار پایین تر است. البته برخی از انواع درب ضد سرقت چینی نیز در بازار وجود دارند که از کیفیت خوبی برخوردار هستند و قیمت آنها از خیلی از درب های ضد سرقت موجود در بازار گران تر است. اما با این وجود تعداد کمی از افراد تمایل به خرید درب ضد سرقت چینی دارند. حدود قیمت درب ضد سرقت چینی در بازار ایران بین 400,000 تا 4,500,000 تومان است.

در نهایت درب های ضد سرقت ایرانی هستند که مونتاژ انواع ترک این درب ها هستند. درب ضد سرقت ایرانی از نظر کیفیت و جنس مشابه درب ضد سرقت ترک است اما قیمت آنها از انواع ترکیه ای درب ضد سرقت بسیار ارزان تر است. به همین دلیل است که سهم رو به افزایشی از بازار این صنعت به درب ضد سرقت ایرانی اختصاص پیدا کرده است. معمولا مواد سازنده درب ضد سرقت ایرانی از کشور ترکیه وارد ایران می شود. قیمت پایین درب ضد سرقت ایرانی و کیفیت بالای آن نقطه متمایز آن با سایر انواع درب ضد سرقت است.

2- درب ضد سرقت چیست ؟

قبل از خرید درب ضد سرقت باید بدانید درب ضد سرقت چیست و چه انتظاراتی از این نوع درب ها می بایست داشته باشید؟

همانطور که میدانید علاوه بر پنجره ها، درب ورودی، اصلی ترین راه دسترسی به داخل فضاها می باشد. این موضوع اهمیت استفاده از درب ورودی  ایمن و مطمئن را کاملا آشکار می سازد. به عبارتی دیگر، استفاده از این نوع دربها  اگرچه می تواند هزینه بردار باشد اما از منزل و خانواده شما محافظت می نمایند. درب ضد سرقت یکی از انواع دربهای با امنیت بالا محسوب می شود.

معادل انگلیسی  درب ضد سرقت،  Armored Door و یا Security Door میباشد و به دربی اطلاق می شود که  در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان بوده و به این ترتیب عبور سارقان از آنرا دشوار میسازد. البته این اطمینان به منزله ی عملکرد صد در صدی نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی میتوان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد.

درب ضد سرقت

بر خلاف درهای معمولی این گونه درب ها  در مقابل فشار ، برش ، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های معمولی حتی با نرده های حفاظتی (آکاردئونی) دارند.

البته ذکر این مطلب ضروری است که موضوع بحث دربهای ضد سرقت استاندارد با مارکهای معتبر و کیفیت مناسب و نحوه نصب استاندارد میباشد. به عبارتی دیگر درب مورد استفاده می بایست از همه جهات دارای استاندارد جهانی این محصول بوده و از درب های متفرقه با ابزار یراق معمولی نباشد، ضمن اینکه نصب آن در دیوار و اتصال با آن با لحاظ تمامی نکات مربوطه انجام گیرد تا بتوان عملکرد صحیحی از آن بدست آورد. دخصوص استاندارد درب ضد سرقت در ادامه توضیحات کاملی ارئه می گردد.

.

3- ویژگیهای درب های ضد سرقت 

در این بخش ویژگیهای کلی دربهای ضد سرقت آمده است:

 • چارچوب فلزی درب ضد سرقت با عرض مناسب و برای جلوگیری و محافظت در برابر بریده شدن، از ورق فلزی با ضخامت کافی ( 20 میلیمتر و بیشتر) ساخته می شود. فضای داخلی چارچوب می تواند با پشم سنگ به عنوان عایق مناسب پر شود. این چارچوب در نقاط کافی به چارچوب انتظار فیکس می گردد.
 • لایه فلزی داخلی درب ضد سرقت که به منظور حفظ امنیت، از فلز به ضخامت مناسب ( مثلاً 75 میلیمتر ) ساخته می شود. به منظور عایق بودن در برابر دما و صدا، فضای خالی بین آنها با پشم سنگ پر می شود.
 • لولاها: لولا در اکثر درب های ضد سرقت از خارج و یا از هر دو طرف پنهان است و این امر مانع از باز شدن درب به وسیله اهرم کردن لولا می شود.
 • پوشش نهایی داخل و خارج درب ضد سرقت که می تواند از جنس MDF، HDF، شیشه، صفحه فلزی و … انتخاب گردد. پوشش نهایی در واقع دکوراتیو بوده که می تواند از چوب طبیعی پوشیده با رنگ یا لاک نیز باشد که در این حالت پنل بیرونی با توجه به محل استفاده  مقاوم در برابر شرایط جوی، آب، رطوبت و … باشد در حالیکه برای پنل های داخلی می توان از طرحهای هماهنگ با دربهای داخلی استفاده نمود. همچنین پوشش ضد حریق (مختص دربهایی که به عنوان درب ضد حریق مورد استفاده قرار می گیرند.) نیز به کار گرفته می شود.
 • قفل درب ضد سرقت که شامل قفل اصلی و قفل ثانویه می باشد. قفل اصلی درب می بایست در مقابل صدمات وارده نظیر دریل کاملا مقاوم باشد. قفل ثانویه که معمولا به شکل استوانه ای بوده و شامل 5 زبانه می باشد. در برخی موارد به منظور حفظ امنیت بیتر از کارت های کد دار در این نوع دربها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • چشمی درب و در برخی از موارد،  زنگ بر روی درب ضد سرقت تعبیه می گردد.
 • اطراف درب های ضد سرقت از یک نوار یا زه لاستیکی به منظور جلوگیری از ورود گرد و خاک و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی و نیز افزایش عملکرد آکوستیک استفاده شده است. باید دقت داشته باشید که صوت از تمامی منافذی که هوا بتواند رد شود عبور میکند ، پس برای بدست آوردن حداکثر عایق صوت باید اتصال درب به چارچوب و نیز چارچوب به دیوار کاملا درزبندی شده باشد در غیر اینصورت عملکرد درب ضد سرقت از این لحاظ مختل خواهد شد.

در زیر اجزا یک درب ضد سرقت آمده است:

ویژگیهای درب ضد سرقت

 

1. پنل دکوراتیو بیرونی                 2. پنل فلزی از فولاد ضد زنگ                                 3. فریم فولادی درب                                       4.عایق (صوتی، حرارتی و..)

5. پنل فلزی درب                        6. پنل داخلی دکوراتیو داخلی                                    7. چارچوب درب                                         8. چارچوب فلزی

9.چشمی درب                            10. لولای درب                                                   11. دستگیره                                                12. قفل اصلی

13. قفل سه زبانه                        14. قفل سه زبانه                                                  15.سوراخ جهت بولت های فلزی                       16. لاستیک بازدارنده درب

17. بولت نگهدارنده چارچوب          18.کلاهک بولت ها

 

در تصویر زیر درب ضد سرقت استاندارد Zentry Platinum Class 4 نشان داده شده است.

 

4- انواع درب ضد سرقت

هنگام خرید درب ضد سرقت ممکن است فروشنده از شما بپرسد که چه نوع دربی تقاضا دارید. از این رو انواع درب ضد سرقت در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد:

1-4 – کاربری درب ضد سرقت  

درب ضد سرقت هم برای آپارتمانها و هم برای خانه های ویلایی مورد استفاده قرار میگیرند هرچند که بنا به شرایط باید نسبت به انتخاب گزینه مناسبت اقدام نمود. به عنوان مثال دربهایی که برای خانه های ویلایی مورد استفاده قرار می گیرند می بایست از ایمنی بالاتری برخوردار بوده، مقاوم در برابر شرایط جوی، رطوبت و … باشد.  امروزه در اکثر واحدهای مسکونی نوساز از اینگونه دربها استفاده میشود اما بسیار دیده شده است که به دلیل عدم انتخاب مدل مناسب و یا عدم رعایت نکات نصب و اجرا، اینگونه دربها کارآیی خود را به صورت کامل بدست نمی آورند.

درب ضد سرقت دو لنگه

2-4 – ابعاد درب ضد سرقت 

درب های ضد سرقت از لحاظ ابعاد در انواع آپارتمانی و درب ضد سرقت ویلایی یا لابی موجود می باشند.که دربهای درب لابی با توجه به موقعیت قرارگیری آنها می بایست از کیفیت بیشتری برخوردار بوده و از لحاظ پارامترهای امنیتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در زیر  نمونه هایی از  درب لابی آمده است.

vila2      vila

3-4-کشور سازنده درب ضد سرقت

خریداران درب ضد سرقت اصولا می خواهند بدانند که چه تفاوتهایی بین درب ضد سرقت چینی،  درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی وجود دارد. برخی تصور دارند که تفاوت بین آنها تنها در کیفیتشان می باشد و از آنجایی که کالاها و محصولات چینی به صورت عمده در بازار ایران وجود داشته و عمدتا دارای کیفیت نامطلوبی هستند و همچنین نگرش و اقبال خوبی نسبت به محصولات ایرانی وجود ندارد درب ضد سرقت ترک را از نظر کیفیت بهتر می دانند.

حال به دسته بندی درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران بر اساس شکل ظاهری و مشخصات فنی آنها می پردازیم:

– درب ضد سرقت ترک

اولین تفاوت درب ضد سرقت ترک  مربوط به چارچوب این دربها میباشد.در حالی که چارچوب دربهای ضد سرقت چینی غالبا به صورت تخت بوده و اختلاف کمی بین سطوح بیرونی و لنگه درب وجود دارد، این اختلاف در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر می باشد که در تصاویر زیر کاملا قابل مشاهده می باشد. .دومین تفاوت ظاهری مربوط به تفاوت در لولاهای این درب ها می باشد. لولاهای دربهای ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده و کاملا نمایان است اما لولاهای دربهای ضد سرقت چینی مخفی است و نه از داخل و نه از بیرون قابل تشخیص نمی باشد.تفاوت سوم را می توان در رویه این دربها دانست به گونه ای که رویه درب ضد سرقت چینی به صورت فلزی (استیل) با رنگ کوره ای الکترواستاتیک می باشد، اما رویه دربهای ضد سرقت ترک به دو دسته MDF با روکش طبیعی چوب و یا MDF با روکش PVC تقسیم  بندی می شود.

این نوع دربها به دو گروه دسته بندی می شوند: الف) درب ضد سرقت ترک وارداتی ب) درب ضد سرقت ترک مونتاژ داخل

درب ضد سرقت ترک          درب ضد سرقت ترک            درب ضد سرقت ترک

الف) درب ضد سرقت ترک وارداتی

قیمت درب ضد سرقت ترک وارداتی در مقایسه با دیگر دربهای ضد سرقت موجود در بازار ایران بالاتر است و از لحاظ کیفیت نیز برتری قابل توجهی نسبت به دیگر دربهای موجود در بازار دارد .واردات این نوع دربها بیشتر از کشور ترکیه می باشد و به دلیل آنکه هزینه های گمرکی آنها بسیار بیشتر از انواع دیگر دربهاست به همین جهت ازلحاظ قیمت برای مشتری گرانتر تمام می شود  و به جز موارد خاص شاید آنچنان صرفه اقتصادی نداشته باشد.

البته همیشه به این موضوع نیز باید توجه داشت که گرانتر خریدن همیشه به این معنا نیست که شما قطعا خرید خوبی خواهید داشت و گاهی می توان با صرف هزینه کمتر به همان نتیجه مطلوب دست یافت. نتایج به ما نشان میدهد که دربهای ضد سرقت ترک مونتاژی با همان کیفیت ساخت و زیبایی چیزی کمتر از دربهای ضد سرقت ترک وارداتی ندارند و در بعضی موارد بسیار بهتر چه از لحاظ امنیتی و چه از لحاظ زیبایی عمل می کنند.

ب) درب ضد سرقت ترک مونتاژی

دربهای ضد سرقت ترک که به صورت مونتاژی در داخل کشور تولید می شوند. این نوع دربها که هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ کیفیت با نمونه وارداتی خود تفاوتی ندارند با داشتن برگ برنده خود که همانا قیمت و کیفیت مناسب برای مشتری است سهم بزرگی از بازار را تصاحب کرده اند. این مدل دربها با واردات مواد خام مثل رویه MDF و روکشهای PVC و سیستم قفل و یراق آلات و… از کشورهای همجوار همچون ترکیه و مونتاژ آن البته با توجه ویژه به استانداردهای امنیتی و روز دنیا و همچنین استفاده از ماشین آلات روز دنیا باعث رضایتمندی مشتریان و فروش بسیار بالا در این زمینه شده اند.

 – درب ضد سرقت چینی

کشور چین که در زمینه های مختلف واردات مستقیم به کشور ما دارد در زمینه دربهای ضد سرقت نیز توانسته جایگاه ویژه ای را برای خود تصاحب کند.درب ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران را شاید بتوان از درب ضد سرقت با کیفیت پایین تا درب ضد سرقت با کیفیت بالا دسته بندی کرد اما در دسته بندی کلی چه از لحاظ قیمتی و چه از لحاظ کیفیتی بین دربهای معمولی و دربهای ضد سرقت ترک طبقه بندی می شود. ذکر این نکته ضروری است که هم اکنون دربهای ضد سرقت چینی با طرح دربهای ترک نیز وجود دارد که در تصویر زیر نمایش داده شده است.

قابل ذکر است قیمت درب ضد سرقت چینی نسبت به قیمت درب ضد سرقت ترک پایین تر است و نیز  وزن این دربها نسبت به نمونه مشابه ترک خود بسیار سبکتر بوده  به طوری که می توان گفت وزن یک درب ضد سرقت ترک با دو درب ضد سرقت چینی برابری می کند.اما این تصور که همیشه دربهای ضد سرقت چینی نسبت به دربهای ضد سرقت ترک دارای کیفیت پایین تری هستند شاید در حالت تصوری اشتباه و نادرست باشد اما با وجود اجناس بی کیفیت چینی در بازار ایران می توان به خریدار درب ضد سرقت حق داد که این تصور را داشته باشد.

در مراحل نصب نیز دربهای ضد سرقت چین آسان تر و سریع تر نصب می شوند هر چند که نصب درب ضد سرقت ترک نیز بیشتر از 1 یا 2 ساعت زمان بر نخواهد بود.

 

درب ضد سرقت چینی

 درب ضد سرقت ایرانی

این نوع دربها که ظاهرا به صورت کامل در داخل کشور تولید می شوند را به نوعی میتوان تقلیدی از دربهای ضد سرقت ترک و دربهای ضد سرقت چینی دانست که با انتقال تکنولوژی ساخت در کنار استفاده از دستگاههای مدرن گامی در بومی کردن این صنعت بر داشته شده است. البته با توجه به لزوم رعایت استانداردهای امنیتی و کیفیتی برای این نوع از دربها، برخی تردیدهایی در عملکرد آنها دارند که همین امر باعث اقبال کم سازندگان و مالکان به خربد از این گروه از دربهای ضد سرقت بوده است اما به تدریج اقبال فعالین ساختمان به دربهای تولید داخل در حال افزایش است.

در پایان لازم به ذکر است که مرغوبترین و بهترین دربهای ضد سرقت حتی اگر از فولاد نفوذناپذیر و بر اساس استانداردهای جهانی نیز طراحی و ساخته شده باشد بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.

5- نصب درب ضد سرقت 

1-5 فریم انتظار درب ضد سرقت 

اولین نکته زمان نصب فریم انتظار درب های ضد سرقت است که باید در پاین عملیات دیوار چینی و قبل از سفید کاری باشد.
ابعاد قوطی مورد استفاده در ساخت فریم انتظار بهتر است 4*8 سانتی متر باشد البته از ابعاد کمتر نیز میتوان استفاده کرد که بستگی به شرایط چهار چوب نیز دارد و بهتر است قبل از نصب آن با مشاورین این گونه درب ها مشورت نمود.
ابعاد داخل به داخل فریم انتظار بایستی یک سانتی متر بیشتر از ابعاد پشت تا پشت درب ضد سرقت باشد به عنوان مثال درصورتی  که  ابعاد  پشت تاپشت درب ضد سرقت۲۱۰×۱۰۵سانتی متر می باشد ابعاد فریم انتظار در ضد سرقت باید ۲۱۱×۱۰۶ سانتی مترباشد. در هنگام نصب فریم انتظار توجه به این نکته بسیار حائز اهمتیت است که فریم انتظار به صورت کاملا تراز و شاقول در محل مورد نظر نصب گردد.

درب ضد سرقت

در صورتیکه قصد داشته باشید آستانه چارچوب را سنگ کار کنید باید ارتفاع فریم ۲۱۶ باشد. اندازه مفدی ۲۱۳ سانتی متر از کف تمام شده تا داخل فریم باقی گذاشته و ۳ سانتی متر در زیر کف تمام شده قرار بگیرد. در ضمن هنگام کف سازی، محلی را که چارچوب درب نصب می شود، کف سازی ننموده (به عرض ۱۸ سانتی متر) و خالی بگذارید.

2-5  نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن

پس از باز نمودن بسته بندی درب ضد سرقت و قبل از هر اقدامی بهتر است چند مرتبه اقدام به باز و بسته نمودن قفل وشب بند نموده و از عملکرد صحیح سیستم قفل درب اطمینان حاصل شود. اکنون درب ضد سرقت را از سمت بیرون واحد وارد فریم انتظار کرده و آن را کاملا تراز و شاقول قرار داده درب را چند مرتبه باز و بسته مینماییم تا از عملکرد صحیح درب ضدسرقت مطمئن شویم.پس از آن درب را از محل سوراخهائی که در قسمت داخلی چارچوب می باشد با چند خال جوش به صورت موقت به فریم انتظار جوش داده و پس از ریگلاژ درب واطمینان از کارکرد صحیح درب ضد سرقت وسیستم قفل آن از همان محل های قبلی درب ضدسرقت را به طورکامل به فریم انتظار جوش می دهیم.

نصب درب ضد سرقت

 

 3-5 نصب دربهای ضد سرقت توسط رولت بولت

همانطور که قبلا هم اشاره شد می توان درب های ضد سرقت چینی را با استفاده ازرولت بولت و بدون نیاز به فریم انتظارنصب کرد ولی به این نکته  مهم باید توجه داشته باشید که این روش را در صورتی می توان مورد استفاده قرارداد که دیوار های درگاه ورودی واحد  ازمقاومت کافی و مناسب برخوردار باشند ازقبیل دیوارهای بتنی ، دیوار آجری ۳۰ سانتیمتری ویا در صورت استفاده از سفال تیغه ای می­بایست حد اقل ۱۵ سانتیمتر از لبه داخلی فریم رابا ملات ماسه سیمان آستر سازی و مقاوم سازی کرد .

برای نصب ابتدا بایست از تراز و شاقول بودن محل نصب و صاف بودن سطوح اطمینان حاصل نمود ، سپس درب را پس از خروج از بسته بندی در محل مورد نظر قرار داده آنرا چند مرتبه بازو بسته نموده تا از عملکرد صحیح قفل و لولا اطمینان حاصل شود.  بعد از تراز نمودن اضلاع مختلف چارچوب درب ضد سرقت آن را در محل خود تا انتهای عملیات نصب، ثابت نموده و توسط دریل از محل سوراخ های تعبیه شده در چهار چوب،اقدام به سوراخ کردن دیوارمی نماییم.

بعد از تکمیل سوراخ ها مجددا از تراز بودن چهار چوب اطمینان حاصل نموده و رولت بولت ها را به حفره های ایجاد شده وارد می کنیم، بعد از ورود رولت بولتها توسط آچارهای مخصوص اقدام به محکم نمودن پیچ رول بولت ها می نماییم. توجه داشته باشید که رول بولت ها به طور ضر بدری و به صورت تدریجی، مرحله به مر حله محکم شود تا تعادل و تراز درب از بین نرود.

نصب درب ضد سرقت

 

4-5  نصب درب ضد سرقت چینی با استفاده از پیچ سر مته

در این روش هم نیاز به فریم انتظار می باشد و تقریبا ترکیبی از دو روش قبل است .در این روش نیز پس از خارج نمودن درب ضد سرقت از بسته بندی و قبل از هر کاری بهتر است چندمرتبه درب ضد سرقت را باز و بسته نموده تا از عملکرد صحیح قفل وشب بند اطمینان حاصل کنیم.

اکنون درب ضد سرقت  را از سمت بیرون واحد  وارد  فریم انتظار نموده آن را کاملا تراز وشاقول قرار داده و درب را باز کرده و بوسیله ی دریل ازمحل سوراخ های تعبیه شده درچهارچوب درب ضدسرقت ،باقدام به سوراخ کردن فریم انتظار می کنیم و سپس پیچ های سرمته را از سوراخ های روی چارچوب واردنموده و با استفاده از دریل آن را به فریم انتظاروصل می کنیم. توجه داشته باشید که پیچ به طور ضر بدری و به صورت تدریجی، مرحله به مرحله محکم شود تا تعادل وتراز درب از بین نرود.

نصب درب ضد سرقت

راهنمای خرید درب ضد سرقت

در بخشهای قبلی انواع درب ضد سرقت، ویژگیها، قیمت و … مورد بررسی قرار گرفت. اما سوال اینجاست که در هنگام خرید درب ضد سرقت چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد:

 • از ضریب ایمنی درب ضد سرقت با توجه به وجود سیستم های امنیتی مناسب نظیر قفل شب بند، قفل های هوشمند، ساختار درب اطمینان حاصل نمایید. ضمناً با توجه به اینکه درب ضد سرقت در کدام بخش ساختمان استفاده می شود می بایست این موضوع دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد. دربهای ویلایی یا لابی نسبت به دربهای آپارتمانی از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می باشد.
 • به جهت اطمینان از استجکام درب ضد سرقت، ضخامت رویه درب و همچنین چارچوب نیز باید مورد توجه قرار گیرد. پیشنهاد می گردد حداقل ضخامت رویه 0.8 میلیمتر و حداقل ضخامت چارچوب 1.2 میلیمتر می باشد.
 • جنس رویه درب ضد سرقت در انواع مختلف می باشد. به عنوان مثال  مورد رنگ رویه در دو نوع دكورال وچرمي بوده كه البته رنگ چرمي ارزانتر بوده ولي مقاومت بالاتري در مقابل خط وخش ونور آفتاب دارد ولي دكورال زيباتر ميباشد .و یا رويه ام دي اف درب ضد سرقت است كه ميتواند از نوع سي ان سي يا برجسته يا روكش پي وي سي باشد كه روكش پي وي سي پايين ترين قيمت را دارد مشتري با توجه به قيمت داده شده توسط فروشگاه بايد دقت نمايد كه چه نوع روكشي در فاكتور خريد قيد ميگردد.
 • عایق بودن درب ضد سرقت یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب این نوع دربها می باشد. درب ضد سرقت باید از انتقال صدا و حرارت جلوگیری نموده  و ترجیحا ضد حریق باشد.
 • لولای درب ضد سرقت باید به تعداد کافی بوده و پس از بسته شدن به گونه ای باشد که مخفی شده چرا که این مسئله در زیبایی درب تاثیرگذار می باشد.
 • با توجه به اینکه در مناطق خشک، سردسیری و یا مرطوب زندگی می کنید درب ضد سرقت را مناسب با اقلیم منطقه تهیه نمائید. قابل ذکر است در مورد دربهایی که به صورت مستقیم با بیرون در تماس هستند به عنوان مثال دربهای ویلاها یا درب لابی این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.
 • درب ضد سرقت باید خدمات پس از فروش و گارانتی مناسب شرکت تولیدکننده را داشته باشد.

البته شایان ذکر است که خرید درب ضد سرقت در درجه اول به بودجه شما بستگی دارد و امکان خرید دربهای ضد سرقت ترک با مبالغ پایین وجود نخواهد داشت.

 

 جدول لیست قیمت درب ضد سرقت

fusion_price_list_promo_2016_08_25_14_57_599

جدول لیست قیمت انوع مصالح ساختمانی

استعلام قیمت کار ساختمانی 2

 

 

سامانه تدارکات صنعت ساخت

 

مراجع این نوشتار : شركت افرا درب سلماس ، درب ضد سرقت پرستیژ