پوشش سقف کالزیپ

سقف کالزیپ

پوشش سقف کالزیپ
4.36 (87.14%) 14 votes

سقف کالزیپ یک سقف یکپارچه ایستا درز یا زیپ پانل بوده و کالزیپ (kalzip) نام شرکت تولید کننده آن می باشد. این نوع سقف برای دهانه های بزرگ، سقفهای قوسی محدب و مقعر بسیار کارامد می باشد.

امروزه در سرتاسر دنیا ساختمانهایی با معماری های زیبا و متنوع در حال ساخت بوده که پیش نیاز ایجاد چنین طرحهایی استفاده از مصالح و تکنولوژیهای نوین می باشد. یکی از مصالح جدیدی که امروزه کم و بیش در ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرد سقف کالزیپ می باشد. سقف کالزیپ ضمن ایجاد عایق های رطوبتی و حرارتی لازم امکان طراحی و اجرای اشکال قوسی مختلف را فراهم می نماید.

کالزیپ چیست

در ساختمانهائی که سقف آنها دارای ابعاد بزرگ و یا اشکال قوسی می باشد ، همواره ایجاد یک سقف با نمای زیبا و در عین حال ایمن از نظر آب بندی مشکل بوده است . سقفهای یکپارچه به صورتی است که هیچگونه نقطه ضعفی که موجب نشتی آب گردد در آن وجود ندارد. بدین معنی که در سقف حتی یک پیچ ، سوراخ و رویهم رفتگی ورقها (Overlap )وجود ندارد.در سیستم سقف یکپارچه دستگاه رول فورمر در محل کارگاه پروفیلهای ورق فلزی را در طول موردنیاز بدون هیچگونه محدودیت طولی تولید می کند و پس از نصب آنها در کنار یکدیگر این پروفیلها با دستگاه مخصوص به یکدیگر جفت ( zip ) می شوند. این نوع سقف قابلیت اجرا به صورت یک لایه و یا دولایه را دارد ، بدین معنی که در مکانهایی که نیاز به عایق سقف وجود دارد می توان یک لایه زیرین از ورق گالوانیزه نصب نمود ، پس از اجرای عایقهای رطوبتی و حرارتی لایه نهائی را مطابق جزئیات پیوست اجرا کرد .

سقف کالزیپ

دتیل سقف کالزیپ 

در شکل زیر جزئیات و دتایل  سقف کالزیپ نشان داده شده است.

سقف کالزیپ

جهت نمایش تصویر با کیفیت بیشتر بر روی آن کلیک نمائید

1- پوشش ایستادرز
۲- عایق حرارتی
۳- بست آلومینیومی “محکم کننده مخفی”
۴-  عایق کنترل بخار و لایه هوابند
۵- فاصله انداز امگا
۶- پوشش ورقه ذوزنقه ای
۷- تیر اصلی سازه فلزی
۸- پرلین

 

 

 

 

این سقف قابلیت اجرا در شرایط زیر را دارد :

۱- فاصله پرلین ها : تا حداکثر ۴ متر ( بسته به میزان بار برف و باد )

2- طول پروفیل: عملاً نامحدود
۳- عرض پروفیل: بین ۳۰۵ تا ۵۰۰ میلیمتر
۴- ارتفاع پروفیل : ۵۰ تا ۶۵ میلیمتر
۵ – مصالح مورد استفاده: آلومینیوم،روی،گالوانیزه،مس واستنلس استیل

از قابلیتهای دیگر این سیستم ، توانائی پوشش سقفهای با قوس محدب و یا مقعر می باشد . همچنین قابلیت تولید پروفیل مورد نیاز سقفهای کروی و یا بیضوی شکل را به صورت (Conic ) دارا می باشد . پروفیلهای تولیدی در صورتیکه روی سقفهایی با شعاع انحناء بیش از۴۰ متر قرار بگیرند بدون نیاز به قوس دهی و تحت تاثیر وزن خود ، روی سقف قرار می گیرند. در شرایطی که شعاع انحناء سقف کمتر از ۴۰ متر باشد ، می بایستی با دستگاه مخصوص Curving قوس لازم را در پروفیل ایجاد نمود.

سقف کالزیپ

 

روش اجرای کالزیپ

اتصال ورقه های پروفیل کالزیپ به زیرساخت سقف باید از گیره های آلومینیومی ویژه استفاده کرد. این گیره ها در داخل درزهای ویژه قفل شده و روی آن توسط یک قطعه دیگر کالزیپ به گونه ای پوشیده می شود که بخش های محکم کننده در زیر سقف پنهان می شوند. با انجام این کار دیگر نیازی به انجام سوراخکاری جهت محکم کردن بخشهای مختلف سقف وجود نخواهد داشت.

سقف کالزیپ                  سقف کالزیپ

 

کالزیپ در حالت استاندارد دارای پرداخت اندودکاری برجسته بوده و هر دو طرف آن با روکش محافظ پوشیده شده است. این کار به نفوذناپذیر شدن این مواد در برابر اثرات خارجی کمک می کند. روکش محافظ کالزیپ که از هر دو طرف نورد می شود، قدرت و طول عمر مفید پوشش آلومینیومی ساختمان را افزایش می دهد، رنگ کردن این روکش ها به زیبایی بصری این اجزا می افزاید.

 

 

سقف کالزیپ

مزایای سقف کالزیپ

سقف کالزیپ

 سقف کالزیپ با توجه به مشخصات منحصر به فرد خود  درای مزایای زیادی می باشد که به شرح زیر است :

۱- قابلیت طراحی نامحدود برای کلیه اشکال هندسی و ابعاد سازه مورد نظر طراحان
۲- وزن سبک ، ایستائی زیاد ، و ایده آل برای سقفهای بزرگ: از آنجائیکه که کالزیپ سبک وزن می باشد (فقط 3-5 کیلوگرم بر مترمربع) میزان مصالح مورد استفاده در سازه های کمکی و پشتیبان کاهش یافته و در مصرف منابع صرفه جوئی می گردد.
۳- طول پروفیل تا بیش از ۱۵۰ متر
۴- مقاوم در مقابل خوردگی و اثرات آب و هوائی ، مقاوم در مقابل اشعه ماوراء بنفش و مقاوم در مقابل فرسایش و کهنه شدن
۵- بدون نیاز به هرگونه هزینه های نگهداری در تمام طول عمر ساختمان که باعث اقتصادی بودن آن می گردد
۶- قابلیت استفاده دوباره از آلومینیوم در پایان عمر ساختمان (Recyclable %100 )
7- عملکرد عالی حرارتی و آکوستیک
۸- بهترین انتخاب برای ورزشگاهها ، ساختمانهای بزرگ تجاری و اداری ، بیمارستانها و فرودگاهها

 

سیستم های انرژی خورشیدی کالزیپ

امروزه استفاده از انرژیهای خورشیدی از اهمیت بالایی برخوردار است و این مسئله در کشورهای نظیر ایران با توجه به شرایط خاص آب و هوایی اهمیت دو چندان دارد.

جالب است بدانیم که سقف کالزیپ  آزادی خلاقیت را برای معماران و مهندسانی که به مسائل زیست محیطی اهمیت می دهند فراهم می کند. قابلیت انعطاف سقف کالزیپ دست طراح را در بکارگیری خلاقیت های خود باز می گذارد و طراح می تواند از مفاهیم و اصول معماری برا سیستم های خورشیدی استفاده کرد. بدین ترتیب مواد فتوولتائیک (PV) روی بدنه ساختمان قرار گرفته و بخش جدائی ناپذیر از آن تبدیل می شود.

سقف کالزیپ

 

جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت کالزیپ (www.kalzip.com) مراجعه فرمائید.

fusion_price_list_promo_2016_08_25_14_57_599

 

جدول لیست قیمت انوع مصالح ساختمانی

استعلام قیمت کار ساختمانی 2

 

 

سامانه متقاضیان و عرضه کنندگان کالا و خدمات صنعت ساخت   www.ICCPS.ir

 

مراجع: شرکت آلومینیوم دنا، شرکت kalzip