قیمت درب چوبی

درب چوبی

قیمت درب چوبی
3.79 (75.74%) 235 votes

 

قبل از استعلام قیمت درب چوبی از فروشندگان و یا اقدام به خرید این نوع درب لازم است اطلاعاتی در خصوص انواع درب چوبی، کاربری آنها ، قیمت و … داشته باشید. در این نوشتار ضمن ارائه جدول قیمت انواع درب چوبی نظیر درب چوبی اتاق خواب، سرویس بهداشتی و …  اطلاعات مورد نیاز شما به گونه ای که در کمترین زمان ممکن درب مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و کاربری مورد نظر تهیه نمایید، ارائه می گردد.

فهرست مطالب :  قیمت انواع درب چوبی | تولید  درب چوبی  | انواع درب چوبی ساختمان در چوبی اتاق خواب | درب چوبی ورودی ساختمان | درب سرویس بهداشتی

 

1- قیمت انواع درب چوبی

این بخش به زودی تکمیل می شود.

 

قیمت درب چوبی (مطابق فهرست بها )

برآورد قیمت درب چوبی در فهرست بهای ابنیه از فصل نوزدهم و بر اساس مجموع ردیف های زیر پرداخت می شود:

  • 190101 الی 190104- تهیه و نصب چهارچوب درب – متر طول
  • 190201 الی 190202 – تهیه و ساخت کلاف درب چوبی – مترمربع
  • 190301 الی 190305- تهیه و ساخت شبکه درب داخل کلاف – متر مبرع
  • 190401-190404 – تهیه و نصب پوشش درب – متر مربع
  • 190501- نصب درب و یراق کوبی – لنگه
  • 190502 – دستمزد قابلمه ای کردن – متر طول
  • و ….

 برای مشاهده لیست کامل  قیمت انواع درب چوبی و شرکتهای تولید کننده به لیست قیمت دربهای چوبی  مراجعه نمائید.

2- تولید درب چوبی

تولید درب چوبی به چند روش انجام می شود. بر اساس روش تولید درب چوبی، این نوع درب به انواع زیر تقسیم می شوند:

درب تمام چوب درب تمام چوب

1-2 درب تمام چوب       

درب تمام چوب همانگونه که نامش مشخص است تماماً از چوب تشکیل شده و کاملاً توپر می باشد.  نظیر درب تمام چوب روسی ، درب تمام چوب راش و . این درب ها از استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به درب روکشی برخوردارند و از اینرو به الب  عنوان درب های ورودی مورد استفاده قرار می  گیرند.  اما از معایب این نوع درب ها قیمت نسبتاً بالای آنها بود، ضمن اینکه در مقابل شرایط جوی حساس بوده و نحوه نگهداری این نوع درب ها در دوام آنها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

 

 

 

درب های پانلی

wooden-panel-door-500x500

2-2 درب های پانلی

این نوع درب ها از کلاف و پانل تشکیل شده اند. بخش کلاف شامل تخته های چوبی عمودی در دو طرف درب، و تخته های چوبی افقی در بالا و پایین درب و در برخی موارد در وسط درب می باشد. البته ممکن است تخته ها چوبی کوچکتر در میان تخته های عمودی به منظور تقسیم کردن درب به پانل های کوچکتر،به کار گرفته شود.  پانل ها نیز در داخل شیارها قرار می گیرند و درب را صلب و محکم می نمایند.

این پانل ها می توانند با چسب نیز محکم شده و کاملاً ثابت شوند. لازم به ذکر است پانل ها می توانند از انواع چوب طبیعی یا فرآوری شده  نظیر MDF، HDF و .. تولید گردند. همچنین پانل ها مسطح یا طرح دار بوده که می توانند ظرحهای مختلفی از درب ها را ایجاد نمایند.

گاهی نیز به جهت تولید طرح های متنوع تر از این نوع درب ها، بخشهایی نیز از شیشه استفاده می شود. در زیر چند نمونه از درب پانلی نشان داده می شود.

 3-2 دربهای روکشی 

اکثر درب های مدرن و داخلی از نوع درب های روکشی می باشند. این درب ها نیز مشابه دربهای پانلی از یک کلاف با چوب های عمود و افقی ولی کوچکتر نسبت به دربهای پانلی و متناسب با ابعاد درب مورد نیاز، تشکیل شده است.

مصالح داخل درب و یا به عبارتی هسته درب، جهت پر کردن فضای داخلی درب و بالابردن مقاومت درب در برابر ضربه و شکنندگی به کار می رود. این مصالح خود به دو دسته تقسیم می شود:

– هسته توخالی یا میان تهی: این نوع هسته اغلب از یک شبکه یا Honeycomb (هانی کام) تشکیل می شود ولی یک قطعه سخت چوبی، در در وسط این نوع درب ها، نزئیک به بخش یراق آلات قرار داده شده تا یک موقعیت سخت و پایدار برای نصب یراق آلات فراهم شود. همچنین  می توان به منظور عایق بودن درب، در برابر صوت و انتشار صدا،  و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی حرارتی از پرکننده های دیگری مانند پشم سنگ یا  یونولیت برای پر کردن فضای خالی بین درب استفاده کرد.

درب روکشی

هسته صلب: در این نوع هسته از فوم یا تخته چوبهایی با دانسیته کم برای پر کردن فضای خالی درب استفاده می شود. این نوع درب ها عموماً برای ورودی استفاده می شود که شرایط عایق و مقاومت بهتری را تأمین می کند.

پوسته درب که وجه داخلی و خارجی درب را پوشش می دهد می تواند از صفحات کاملاً مسطح نظیر پلای وود، صفحات فلزی و یا روکشهای طرح دار از فرآورده های چوبی نظیر ورق های HDF ، ورقهای HPL ، ورقهای MDF ، ABS و … باشد. در خصوص این نوع روکشها در ادامه توضیحات کاملی ارائه می گردد.

 

3- انواع روکش درب

روکش های درب چوبی به دو گروه عمده زیر تقسیم می شود:

1-3- روکش چوب طبیعی

به منظور صرفه جویی در مصرف چوب و همچنین کاهش هزینه، ورق های نازک از چوب طبیعی به عنوان روکش تهیه و بر روی فرآورده های چوبی نظیر HDF، MDF، نئوپان و … چسپانده می شود. بدین ترتیب انواع درب چوبی با طرح های زیبا از چوب اما با هزینه کمتر تولید می شود.

2-3 – روکش مصنوعی

روکش های مصنوعی ورق های متشکل از کاغذهای تزئینی یا غیرتزئینی بوده که با رزین های مختلف مانند ملامین فرمالدئید، فنیل فرمالدئید و … آغشته شده و بر روی ورق های فشرده چوبی نظیرHDF، MDF، نئوپان و … چسپانده می شود. انواع مختلف این نوع درب بر اساس نوع روکش در بخش بعدی امده است.

 

4- انواع درب چوبی ساختمان

در این بخش انواع درب چوبی ساختمان ( از نوع درب های روکشی)  بر اساس نوع مصالح مصرف شده در ساخت آنها یا به عبارتی دیگر جنس روکش معرفی می گردد:

1-4 درب HDF

درب HDF امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این درب یکی از انواع درب روکشی می باشد که در آن از ورق HDF  به عنوان لایه روکش یا  رویه نهایی استفاده شده است.

                         درب  HDF       درب HDF

اما شاید این سوال مطرح باشد که “ورق HDF ” چیست؟ معادل انگلیسی رویه یا ورق اچ دی اف ،   High Density Fiberboard می باشد یعنی فیبر با چگالی یا دانسیته بالا. به عبارتی دیگر ورق HDF یک فرآورده چوبی بوده که دانسیته آن بیش از 800 کیلوگرم بر مترمکعب بوده و ضخامت آن حدود 3 تا 8 میلیمتر می باشد. می توان گفت ورقHDF  مشابه MDF اما سخت تر و مقاوم تر می باشد. این ورق از کشورهای چین ، مالزی ، ترکیه و رومانی وارد بازار ایران می شوند.

ورق HDF

 

ورق HDF اغلب به صورت مسطح تولید شده و ایجاد طرحهای مختلف بر روی آنها به روشهایی مختلفی انجام می شود.  برای نمونه  ممکن است از دستگاه  CNC  جهت حکاکی و ایجاد طرح های متنوع بر روی این نوع ورق استفاده گردد. استفاده از دستگاه CNC برای تولید این نوع دربها در ویدئو زیر به نمایش گذاشته می شود. گاهی دو ورق HDF به هم چسپانده می شود تا CNC با عمق بیشتری انجام شود.

در تصویر زیر یک نمونه درب CNC نشان داده شده است.

CNC

تولید ورق HDF  در طرح های مختلف و به اصطلاح فرم دادن آنها با روش قالب گبری نیز انجام می شود.  در این روش از خمیر HDF استفاده شده و  این خمیر در قالبهایی با طرحهای متنوع قالب گیری می شود. همچنین می توان  شیار های مشابه رگه های چوب، با توجه به نوع قالب  بر روی این نوع ورق ها ایجاد نمود.  در تصویر زیر یک نمونه از این نوع درب نشان داده شده است.

درب HDF قالب گیری شده

ورق HDF ممکن است با روکش های مصنوعی نظیر PVC، HPL و … پوشانده شوند (توضیح این نوع درب ها در ادامه مطلب آمده است) و یا اینکه در پروسه تولید، شیارهایی طرح چوب توسط غلطک هایی داغ  روی سطح ورق HDF ایجاد می شود و در نهایت در برخی از تولیدات کارخانه ها یک آستر سفید بر روی ورق HDF پاشیده می شود. این نوع درب ها رنگ آمیزی شده و آماده مصرف می شوند.

 

2-4 درب MDF 

ساختار درب هاي MDF دوبل همانند درب هاي HDF مي باشد با اين تفاوت كه به جاي دو عدد ورق HDF از دو عدد ورق MDF استفاده میشود.

این دربها اغلب با روکش چوب ملچ می باشند که درب MDF روکش ملچ یا به اختصار درب روکش ملچ نامیده می شوند. طرح روی درب ملچ  CNC می باشد و از اینرو محدویتی در طرح ندارند. ضمناً درب MDF  با روکش چوب طبیعی، استحكام بيشتري  نسبت به درب های HDF دارند . درب ملچ با روکش ۳ میل را بیشتر برای دربهای داخلی استفاده می کنند و درب ملچ با روکشهای 5 و 8 میل را برای دربهای ورودی استفاده میکنند

درب MDF         درب MDF ملچ

3-4 درب ABS

درب ضدآب ABS اصولا جهت سرویس بهداشتی  مورد استفاده قرار می گیرد Acrylonitrile Butadiene Styrene   که به اختصار آنرا ABS می نامند.

درب ABS   درب ABS

برای ساخت درب ضد آب ABS ابتدا درب خامی از جنس MDF یا نئوپان 5 میل ساخته میشود در مرحله ی بعد سطح درب خام کاملا به رزین ABS آغشته می شود و در مراحل بعدی کلیه سطوح درب با ورق ABS 1.2 میلی متری پوشانده می شود .بررسی نشان می دهد ترکیب پلیمر ABS  با نئوپان  کاملا جدایی ناپذیر و طول عمر درب ABS را افزایش می دهد.
درب ضد آب ABS علاوه بر مقاومت بالا در برابر رطوبت ضد خش نیز می باشد .

4-4 درب PVC

در کارخانه های تولید کننده درب ، ورق های HDF را بوسیله دستگاه ممبران با PVC نیز روکش می کنند و درب هایی با نام درب PVC و یا درب HDF روکش PVC به بازار عرضه می کنند . روکش pvc شفاف و براق می باشد.

 

درب PVC درب PVC

5-4 درب ملامینه HPL

برای آشنایی با این نوع دربها بهتر است ابتدا تعریفی از لمینت داشته باشیم . لامینت‌ Laminate اصطلاحی عمومی است که به گروهی از روکشهای مصنوعی شامل انواع HPL ,CPL و لامینت فشرده، روکش های ملامینه  و … اطلاق می‌شود. این نوع روکشها یکی از انواع پرکاربرد روکش‌های مصنوعی خصوصاً در ایران هستند.

لامینت تحت فشار بالا  (HPL)

فرمیکا با اسم اختصاری HPL مخفف HIGH PRESSES LAMINATE می باشد. اچ پی ال   (HPL)   ورقه ای  است  مرکب از چندین لایه   ساخته  شده از  الیاف (هماننده کاغذ)  آغشته  به رزین های عمل کننده در گرمای سخت  که تحت تاثیر  حرارت و فشار 5 مگا  پاسکال به هم چسبیده  باشد. این نوع روکش متشکل از اوراق کاغذ کرافت آغشته به رزینهای فنولیک در لایه‌های میانی و تحتانی بوده و در لایه سطحی از کاغذ تزئینی آغشته به رزینهای آمینوپلاستیک مانند ملامین فرم آلدئید (MF) تحت فشار حدود ۲ g/m 5/1-4/1 تولید می‌شوند.

این روکش در ضخامتهای ۵/۰ تا ۵ میلی‌متر و در مواردی بیش از ۵ میلی‌متر تولید می‌شوند.

مزیت عمده HPLها دوام بسیار بالا و مقاومت بالای آنها در برابر عوامل خارجی است و از معایب عمده آن انعطاف‌پذیری کم و کاربرد سخت آن بدلیل سختی و شکنندگی آن و نیز گران بودن آن است.

درب ملامینه HPL          درب ملامینه HPL         درب ملامینه HPL

روکش ملامینه بر خلاف روکش pvc ، مات می باشد. این دربها که در واقع  hdf با روکش ملامینه هستند نسبت به دو مدل ذکر شده در بالا کم هزینه تر می باشند. زیرا دربهای HPL به علت داشتن روکش ملامینه دیگر نیازی به رنگ شدن ندارند.

درب های چوبی از جهت کاربری به انواع زیر تقسیم می شوند:

 5- درب چوبی ورودی ساختمان

 

درب ورودی ساختمان به صورت قابل ملاحظه ای بر روی زیبایی داخلی و خارجی ساختمان داشته و اصولاً طرح چوب این زیبایی را دو چندان می افزاید.

موضوع دیگر امنیت درب ورودی ساختمان می باشد. درب ورودی ساختمان اصلی ترین راه دسترسی  به ساختمان محسوب می شود و ایمنی آن از اهمیت زیادی برخوردار است. پس در انتخاب درب ورودی ساختمان توجه داشته باشید که در کنار در نظر گرفتن زیبایی، از امنیت آن نیز مطمئن بوده و دربی انتخاب نمائید که  از خانه و خانواده شما محافظت نماید. لذا معمولاً از درب ضد سرقت در این بخش استفاده می شود.

اما در صورت عدم استفاده از درب ضد سرقت، لازم است توجه داشته باشید که درب های روکشی به هیچ وجه برای استفاده به عنوان درب ورودی مناسب نمی باشند و نمی توانند فاکتورهای موثر در  انتخاب درب ورودی واحد های مسکونی را برآورده سازند.  درب چوبی ورودی ساختمان بهتر است از نوع تمام چوب، که استحکام و مقاومت بالاتری را دارا می باشد، انتخاب گردد.

درب جوبی ورودی ساختمان          main-entrance-door-design-furnished-modern-front-door-designs-single-front-door-designs-single-wooden-door-designs-1092x1092

6- در چوبی اتاق خواب

درب hdf معمولاً به عنوان در چوبی اتاق خواب استفاده می شود. در بخشهای قبلی در خصوص این نوع دربها توضیحات کامل ارائه شده است.

7- درب سرویس بهداشتی

باتوجه به مرطوب بودن محیط های سرویس بهداشتی، استفاده از درب ضد آب نظیر درب ABS  بهترین گزینه خواهد بود. هر چند در بسیاری از ساختمانها مشاهده می گردد که به جهت کاهش هزینه درب HDF مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است استفاده از درب HDF برای حمام و توالت مستلزم رعایت نکاتی می باشد و طول عمر این نوع درب ها در صورت استفاده به عنوان درب سرویس بهداشتی کوتاه خواهد شد.

 

 

fusion_price_list_promo_2016_08_25_14_57_599