موزاییک و تایل شیشه ای از مواد بازیافتی

Untitled

موزاییک و تایل شیشه ای از مواد بازیافتی
4.25 (85%) 4 votes

یک تیم طراحی در یک شرکت تولیدی در شهر بوستون  موفق شدند  با استفاده از مواد بازیافتی محصولات بسیار متنوع و زیبایی تولید نمایند. این گروه بر این باورند که با تغییر نگرش نسبت به مواد و مصالح اطرافمان می توان زمینه تولید مصالح و طرحهای مختلف را فراهم می آورد. به عبارتی دیگر در میان مواد بازیافتی، مواد بسیار با ارزشی وجود دارند که فقط کافیست جدا شده و با طرحهای خاص و زیبا با یکدیگر ترکیب شوند.

موزاییک و تایل شیشه ای از مواد بازیافتی موزاییک و تایل شیشه ای از مواد بازیافتی

یکی از محصولات زیبای این گروه طرح یک موزاییک از مواد بازیافتی می باشد. در این طرح پالتهای چوبی استفاده شده در صنعت حمل و نقل و دیگر تکه های چوب بر روی هم قرار می گیرند، مقواها پاره می شوند، روزنامه ها انباشته می شوند، نقاشیهای قدیمی غیرقابل استفاده کنده کاری می شوند به گونه ای که همه اینها طرحها و فرمهای زیبا ایجاد نمایند.

سپس از کلیه این مواد بازیافتی عکسبرداری شده و  به کمک نرم افزار طراحی موزاییک به نام  Tessera و  به صورت دیجیتال به شکلها و طرحهای خاص در می آیند. طرح و بافت این موزاییک ها در رنگهای مختلف اعم از رنگهای طبیعی  و حتی در رنگهای دلخواه مصرف کننده قابل تولید می باشند.

موزاییک و تایل شیشه ای از مواد بازیافتی موزاییک و تایل شیشه ای از مواد بازیافتی

یکی دیگر از محصولات این گروه تایل های شیشه ای ساخته شده از شیشه های بازیافتی است. در این روش از70%  شیشه های مصرف نشده (Pre consumer) یعنی شیشه های پرت شده و یا فروش نرفته کارخانه های تولید شیشه و 30% شیشه های بازیافتی مصرف شده استفاده شده، پودر می شوند و با اضافه کردن اکسیدهایی رنگهای بسیار متنوعی ایجاد می کنند.

سپس پودرهای شیشه ای به اشکال خاص فشرده شده و به ابعاد 0.5 تا 1 اینچ فرم داده می شوند. این اشکال فرم داده شده وارد کوره شده و در آنجا پخته و لعاب داده می  شوند و در نهایت شیشه های مقاومی تولید شده که در فضاهای خارج و داخل قابل استفاده می باشند.

این گروه بر این باورند که با تغییر نگرش نسبت به مواد و مصالح اطرافمان می توان زمینه تولید مصالح و طرحهای مختلف را فراهم می آورد. به عبارتی دیگر در میان مواد بازیافتی، مواد بسیار با ارزشی وجود دارند که فقط کافیست جدا شده و با طرحهای خاص و زیبا با یکدیگر ترکیب شوند.

 

 

جدول لیست قیمت انوع مصالح ساختمانی

استعلام قیمت کار ساختمانی 2