کفپوش اپوکسی – راهنمای جامع

اجرای کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی – راهنمای جامع
3.65 (73%) 20 votes

در این نوشتار یکی از انواع کفپوش ها با نام کفپوش اپوکسی مورد بررسی قرار گرفته و مطالب جامعی در ارتباط با انواع کفپوش اپوکسی ، مزایای آن ، قیمت کفپش اپوکسی و … ارائه می گردد.

OCDE

کفپوش اپوکسی چیست

کفپوش اپوکسی (epoxy) یا به عبارت دیگر اپوکساید یک گرما سخت است. اپوکسی از دو ماده شیمیایی متفاوت از هم به نام رزین (رزین اپوکساید ) و سخت کننده  یا هاردنر (پلی آمین ) تشکیل شده است که از طریق فعل و انفعالات (واکنش شیمیایی) در درجه حرارت محیط به یک ترکیب بزرگتر ، سخت ، چسبنده و بسیار مقاوم تبدیل می کند. . اپوکسی دامنهٔ کاربرد گسترده‌ای دارد، از جمله در مواد چسبهای همه‌کاره و

ساختار شیمیایی کفپوش اپوکسی اجازه این را می دهد. که بسپارهای مختلفی با خواص گوناگون تولید کرد و برخی از خواص کفپوش اپوکسی را می توان تغییر داد.  برای مثال اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا می‌کند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی خالص عایق الکتریکی می‌باشد. برخی از انواع که دارای خاصیت عایقی/رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند

 

کفپوش اپوکسی سه بعدی

مزایای کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی علاوه بر جنبه تزئینی بسیار زیبا ، جنبه بهداشتی هم دارد. قابلیت چسبندگی بر روی سطوحی فلزی و سطوحی بتنی دارد و دارای مقاومت بسیار خوب مکانیکی است و نیز دارای مقاومتی منحصر به فرد در برابر خوردگی ، مواد شیمیایی ، اسیدها ، قلیاها ، گازوئیل ، آب و روغن ها دارد. به طور کلی اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزینهای دیگر می‌شناسند.

 

انواع کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

جنس این نوع کفپوش از رزین اپوکسی بوده که کاملا یکپارچه می باشد و  در طرح ها و رنگ های مختلف قابلیت اجرا را دارد و می توان با دکوراسیون منزل ست کرد. به دلیل این که  کفپوش اپوکسییکپارچه اجرا می شود  از رشد باکتری و کپک جلوگیری میکند و از آنجائیکه هیچ گونه درزی در آن نیست ،  شستوشوی کفپوش بسیار آسان می باشد. مصرف کنندگانی که اصول نگهداری کفپوش اپوکسی را مورد توجه قرار دهند کفپوش اپوکسی دکوراتیو بیش از ۱۰ سال هم نیازی به بازسازی سطح نخواهد داشت

کفپوش اپوکسی در منزل: همانطور که میدانید رنگ کفپوش اپوکسی برای منزل خود انتخاب می کنید صد در صد بر تمامی وسایل و نمای منزل تاتیر دارد پس انتخاب یک کفپوش شیک ، زیبا ، مناسب و … تاثیر فراوانی به زیبایی داخل منزل شما خواهد داشت و به همین دلیل است که رنگ داخلی منزل شما و تمامی عوامل داخل خانه وابسطه به آن است و انتخاب کمی برای شما مشکل می شود

 کفپوش اپوکسی

 

کفپوش آنتیاستاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک توانایی هدایت الکتریکی انتقال دادن جریان الکتریسیته ساکن را دارد و به خاطر همین است که به کفپوش ضد جرقه شهرت دارد. با توجه به این مسئله که الکتریسیته ساکن باعث مشکلات بزرگی میشود به طور مثال در اثر تردد بسیار و سایش در صنایع مختلف موجب انفجار و جرقه می شود و خسارات بسیار زیادی را به بار میاورد، استفاده از کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بسیار الزامی میباشد.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

 کفپوش اپوکسی ضد اسید

ساختار پلیمری کفپوش اپوکسی ضد اسید پس از واکنش کاملا ثابت باقی مانده و خصوصیات شیمیایی این محصول دچار کاهش خواص نمی شود. در برخی از صنایع که در معرض انواع مختلف مواد خورنده اسیدی و قلیایی قرار گرفته اند با توجه به نوع ماده تشکیل دهنده اسید ، دمای محیط‌ و غلطت آن ، کفپوش های مناسبی که آنتی اسید و ضد قلیا هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کفپوش اپوکسی گرانیت

که بسیار مقاوم نسبت به سایش، خش و همچنین ضد لغزندگی و همانند کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک دارای سطحی یکپارچه و شیشه‌ای می باشد و باضخامتی ۱ الی ۳ میلیمتر با طرح های مختلف اجرا می گردد.کفپوش اپوکسی گرانیت از چند لایه تشکیل شده که شامل ، یک لایه پرایمر و بعد از آن یک لایه رنگ دلخواه به همراه پرک پلیمری و پس از خشک شدنکفپوش اپوکسی و هم تراز کردن سطح ، یک لایه رزین شفاف و ضد سایش‌ایجاد میشود.

کفپوش اپوکسی گرانیت کفپوش اپوکسی گرانیت

کفپوش اپوکسی سه بعدی

کفپوش سه بعدی با کمک گرفتن از چاپ سه بعدی که انجام میگیرد و همچنین رزین اپوکسی اجرایی می شود . جالب بودن این نوع کفپوش این است که از تصاویر زاویه دار یا همان پرسپکتیو و با در نظر گرفتن لایه های نیمه شفاف زیادی  استفاده میشود تا حس سه بعدی بودن منتقل شود .

کفپوش اپوکسی سه بعدی   کفپوش اپوکسی سه بعدی

کفپوش اپوکسی آنتی داست

گرانروی مناسب این محصول سبب ایجاد خاصیت Self-Leveling می شود و پس از اجرا دارای سطح شفاف می باشد کفپوش گردگیر به ضخامت ۱ میلیمتر، این نوع کفپوش جهت جلوگیری از گرد و غبار بتون بکار می رود.

 

 

کفپوش آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی به صورت یکپارچه و بدون هیچ گونه درز بوده و کاملا صاف و بدون فرورفتگی‌ و پستی می باشد زیرا اگر در کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال پستی یا فرورفتگی وجود داشته باشد باعث می شود که باکتری ها و میکروب ها جمع شوند و از محیطی کاملا بهداشتی، تبدیل به محیطی برای زییت انواع باکتری ها گردد.

 

کفپوش فلکسیبل

کفپوش ها به  فلکسیبل یا منعطف نیز اجرا می شوند. کفپوش ورزشی که معمولاً از اپوکسی انعطاف پذیر در آن استفاده می شود.

sport-flooring

 

در مقابل کفپوش نیمه زبر و زبر، کفپوش فوق در ضخامت های بالتر از ۴ میلیمتر اجرا می گردد. روکش فوق دارای مقاومت مکانیکی بالایی می باشد و عدم خش پذیری از دیگر خصوصیات آن می باشد.

 

 

فیلم اجرای کفپوش اپوکسی

 

 

 

لیست قیمت کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی بر حسب جنس، نوع و … حدودا 45000 الی 90000 تومان برای هر مترمربع می باشد.

در اینجا به منظور آشنایی بیشتر لیست قیمت کفپوش اپوکسی مربوط به شرکت نیل فام آمده است.

قیمت ضخامت نوع کفپوش ردیف
23000 1 mm اپوکسی 1
34000 2 mm اپوکسی 2
48000 3 mm اپوکسی 3

 

قیمت ها حدودی و مربوط به سال 94 بوده و طبق پروژه و نیاز به زیر سازی تغییر می کند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت فروشنده مراجعه نمائید.

 

fusion_price_list_promo_2016_08_25_14_57_599